Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2014, 13:15

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Seven Dragon Saga - turowe RPG od weteranów Strategic Simulations Inc.

Założone przez weteranów kultowej firmy Strategic Simulations Inc. studio Tactical Simulations Interactive zapowiedziało turowe cRPG Seven Dragon Saga, które ma stanowić spadkobiercę klasycznych przedstawicieli tego gatunku, takich jak serie Pool of Radiance i Dark Sun.

Premiera zaplanowana została na przyszły rok. - Zapowiedziano Seven Dragon Saga - turowe RPG od weteranów Strategic Simulations Inc. - wiadomość - 2014-09-04
Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Kilka tygodniu demu pisaliśmy o powstaniu nowego studia deweloperskiego nazwanego Tactical Simulations Interactive. Założyły je osoby, które odgrywały kluczowe role w nieistniejącej już firmie Strategic Simulations Interactive i pod nowym szyldem zespół chce tworzyć produkcje będące duchowymi spadkobiercami przebojów SSI. Deweloperzy właśnie zapowiedzieli pierwszy projekt tego rodzaju, którym okazało się cRPG Seven Dragon Saga. Tytuł zmierza wyłącznie na pecety i w planach są wersje na systemy Windows, OSX i Linux, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Autorzy zapowiadają, że ich dzieło ma kontynuować tradycję serii wydawniczej gier roleplaying określanej mianem Golden Box (od złotego koloru wykorzystywanego na pudełkach), w skład której wchodziły takie cykle jak Pool of Radiance czy Buck Rogers.

Akcja gry osadzona zostanie w nowym uniwersum fantasy, którego centrum jest Imperium Siedmiu Smoków. Autorzy chcą porzucić część ogranych schematów typowych dla gier RPG i dlatego już w momencie rozpoczęcia kampanii nasza drużyna złożona będzie z doświadczonych i skutecznych bohaterów, choć oczywiście w trakcie kolejnych przygód otrzymamy okazję do rozwijania ich umiejętności.

Na razie autorzy nie wypuścili żadnych screenów z gry. Udostępniono jedynie kilka artworków. - Zapowiedziano Seven Dragon Saga - turowe RPG od weteranów Strategic Simulations Inc. - wiadomość - 2014-09-04
Na razie autorzy nie wypuścili żadnych screenów z gry. Udostępniono jedynie kilka artworków.

Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły. Scenariusz ma się obracać wokół kwestii konsekwencji, jakie wynikają z posiadania prawdziwej potęgi. Głównymi bohaterami będzie grupa herosów dotknięta przez magiczne siły wiatrów chaosu, których czyny zdecydują o losach całej krainy. Jak na dobrego cRPG-a przystało, podczas zabawy regularnie będziemy musieli podejmować istotne decyzje i sami ukształtujemy charaktery postaci.

Rozpoczynając rozgrywkę otrzymamy opcję stworzenia wszystkich członków drużyny. System walki oparty zostanie na turach i ma zaoferować sporą głębię taktyczną. Zwycięstwo wymagać będzie nie tylko właściwego wykorzystywania umiejętności postaci, ale również robienia dobrego użytku z ukształtowaniu terenu oraz obiektów znajdujących się na mapach. Ponadto wiele elementów otoczenia będzie można zniszczyć. Zasady rządzące zabawą oparte zostaną na nowej mechanice opracowanej przez autorów.

Seven Dragon Saga powstaje w oparciu o silnik Unity. Głównymi projektantami i scenarzystami są David Shelley oraz Keith Brors, czyli twórcy, którzy mają na koncie takie klasyki jak Pool of Radiance, Dark Sun: Shattered Lands, Death Knights of Krynn czy Realms of Darkness.

  1. Seven Dragon Saga – oficjalna strona gry

Ostatnia aktualizacja: 2014-09-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Seven Dragon Saga

Seven Dragon Saga