Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2014, 11:49

autor: Góral

Tactical Simulations Interactive nowym studiem weteranów z Strategic Simulations Inc.

Kilku byłych deweloperów kultowej firmy Strategic Simulations Inc. założyło własne studio - Tactical Simulations Interactive, które skupi się na produkcji klasycznych gier cRPG. Pierwszy projekt dewelopera zostanie ujawniony za kilka dni.

Paul Murray, David Shelley i David Klein, weterani słynnej firmy Strategic Simulations Inc., założyli nowe studio - Tactical Simulations Interactive. Deweloper nie ujawnił jeszcze swojego pierwszego projektu, ale licznik na oficjalnej stronie sugeruje, że zapowiedź gry nastąpi za kilka dni. Poza tym wiemy już czego mniej więcej możemy się spodziewać. Studio ujawniło bowiem, że ich praca ma się opierać na wcześniejszych doświadczeniach „oddając graczom pełną kontrolę nad grupą, skupiając się na wciągającej i niezapomnianej historii, ekscytującej eksploracji znaczących wyborach społecznych / politycznych oraz taktycznej walce”. Oznacza to, że za kilka dni powinniśmy się doczekać zapowiedzi nowej gry RPG, nawiązującej do takich tytułów Strategic Simulations Inc. jak Curse of the Azure Bonds, Pool of Radiance czy też Wizard’s Crown.

Za tydzień poznamy pierwszą grę studia Tactical Simulations Interactive. - Tactical Simulations Interactive nowym studiem weteranów z Strategic Simulations Inc. - wiadomość - 2014-08-10
Za tydzień poznamy pierwszą grę studia Tactical Simulations Interactive.

Tactical Simulations Interactive nowym studiem weteranów z Strategic Simulations Inc. - ilustracja #2Strategic Simulations Inc. to kultowy deweloper gier komputerowych, powstały w 1979 roku, który przez ponad 20 lat istnienia wyprodukował około 100 tytułów. Firma znana jest m.in. z produkcji cRPG opartych na zasadach Advanced Dungeons & Dragons, serii turowych strategii Panzer General czy też Steel Panthers. Strategic Simulations Inc. w znacznym stopniu przyłożyło się do rozwoju strategicznych gier wojennych i gatunku cRPG. Firma została przejęta w 2001 roku przez koncern Ubisoft, w tym samym czasie kończąc swoją działalność.