Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2011, 20:40

autor: Ender

Pro Evolution Soccer 2012 - nowy system sterowania zawodnikami

Konami z dumą przedstawiło właśnie „zaskakującą i innowacyjną" opcję, która będzie dostępna po raz pierwszy w najnowszej odsłonie serii Pro Evolution Soccer.

Konami wyłożyło karty na stół, zdradzając jaką nową i według jego zapewnień „zaskakującą oraz innowacyjną” opcję, będą mieli okazje przetestować gracze w kolejnej odsłonie serii Pro Evolution Soccer. Jak się okazuje, jest nią możliwość bezpośredniego kontrolowania w czasie meczu ruchów i akcji drugiego zawodnika z naszej drużyny.

Pro Evolution Soccer 2012 - nowy system sterowania zawodnikami - ilustracja #1

Cały system ma być intuicyjny i działać w dwóch podstawowych trybach. W trybie z asystą, kontrolując naszego głównego gracza, w każdej chwili możemy przejąć kontrolę nad innym, trzymając przycisk R3 i zwracając w jego kierunku prawą gałkę analogową. Jeżeli ściągniemy palec z przycisku, możemy już swobodnie się nim poruszać i biegać, ale za jego ewentualne akcje czy przejęcia odpowiadać będzie komputerowe AI. W trybie manulanym, sposób sterowania drugim piłkarzem jest podobny, jednak poza poruszaniem się po boisku, otrzymujemy także pełną dowolność przy wykonywaniu konkretnych akcji. Możliwości nowego systemu możemy wykorzystać też do zatrzymywania w locie nieodpowiadających nam akcji sztucznej inteligencji.

Twórcy zapewniają, że zmiany wprowadzone do PES 2012 zwiększą możliwości strategiczne i uatrakcyjnią zabawę. Obietnice te podsumował krótko acz z dużym optymizmem Jon Murphy, szef europejskiego zespołu pracującego nad grą:

System kontroli nad drugim zawodnikiem, to coś nad czym pracowaliśmy już od dosyć dawna i cieszymy się, że może zadebiutować w Pro Evolution Soccer 2012. (…) Zbudowaliśmy schemat sterowania, który naprawdę pozwala graczom robić to na co mają ochotę na piłkarskim boisku, a możliwości kontroli nad drugim zawodnikiem podczas gdy jesteśmy w posiadaniu piłki otwiera dodatkowe możliwości wyprowadzania różnych ataków. (…) To początek nowej ery w historii „PES