Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2017, 11:20

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (11-17 grudnia 2017)

W tym tygodniu czekają nas premiery między innymi nowych wersji starszych gier – Fallout 4 VR oraz Okami HD. Ponadto na konsoli Xbox One zagości pecetowy hit Playerunknown's Battlegrounds w ramach wczesnego dostępu.

Do Świąt coraz bliżej, a lista gier mogących być doskonałym prezentem pod choinkę stale się powiększa. W tym tygodniu zostanie ona uzupełniona o kolejne pozycje, które oficjalnie zadebiutują na rynkach polskim i światowym. Pierwszą z nich, na którą bez wątpienia warto zwrócić uwagę, jest Okami HD. To odświeżona wersja hitu z PlayStation 2 wydanego w 2006 roku. Wcielamy się w nim w Amaterasu, japońską boginię słońca, która przyjmuje postaci wilka i rusza na walkę ze złem nawiedzającym świat. Całość jest bardzo interesującym połączeniem gry akcji, logicznej, przygodówki i platformówki. Tytuł, prócz specyficznego klimatu przepełnionego folklorem wprost z Kraju Kwitnącej Wiśni, wyróżnia sposób interakcji z otoczeniem. Większość czynności wykonujemy malując na ekranie za pomocą niebiańskiego pędzla odpowiednie symbole. Grafika w Okami HD została znacznie podrasowana i przystosowana do współczesnych standardów wyświetlania obrazu (1080p i 4K w przypadku PlayStation 4 Pro, Xboksa One X oraz pecetów z wyższej półki). Premiera tej wersji, która nastąpi 12 grudnia, jest zatem doskonałym pretekstem, by zapoznać się z tym niezwykłym tytułem lub przypomnieć go sobie po latach.

Odświeżona wersja Okami zmierza na nowe platformy. - Premiery gier w Polsce (11-17 grudnia 2017) - wiadomość - 2017-12-11
Odświeżona wersja Okami zmierza na nowe platformy.

Okami HD nie jest jedyną starszą grą, której nowa wersja zadebiutuje w tym tygodniu. Drugą z nich jest Fallout 4 VR. Jak sama nazwa wskazuje, jest to edycja kontrowersyjnego RPG-a akcji od firmy Bethesda Softworks skierowana do posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości. Tym samym gigant z Rockville kontynuuje ofensywę w tym segmencie. Wcześniej w tym roku zadebiutowały Doom VFR oraz Skyrim VR. Obie pozycje spotkały się z mieszanymi opiniami ze strony graczy. Czy tak samo będzie w przypadku Fallouta 4: VR? Przekonamy o tym już jutro. Tytuł zadebiutuje wyłącznie na PC.

Również jutro na rynku pojawią się dwa DLC do Resident Evil VII: Biohazard, czyli należącego do kultowej serii survival horrorów tegorocznego przeboju od firmy Capcom. Pierwsze z nich, Not a Hero, zostanie udostępnione za darmo wszystkim posiadaczom podstawki. Wcielamy się w nim w znanego z poprzednich części cyklu Chrisa Redfielda, doskonale wyszkolonego żołnierza pracującego dla firmy Umbrella, który po wydarzeniach znanych z Resident Evil VII wyrusza na farmę Bakerów w celu zabezpieczenia śladów. Czeka tam na niego mnóstwo niebezpieczeństw, w tym zupełnie nowi przeciwnicy. Drugi dodatek, który zadebiutuje jutro, tym razem płatny, nosi nazwę End of Zoe. Skupia się on na postaci Zoe, która pomagała przetrwać głównemu bohaterowi podstawowej historii, Ethanowi. Ostatecznie porzucona poznaje tajemniczego mężczyznę o imieniu Joe, który twierdzi, że jest członkiem rodziny Bakerów. Co wyniknie z tego spotkania? Bez kłopotów raczej się nie obejdzie.

Jak zakończy się historia znanej z podstawowego Resident Evil VII Zoe? - Premiery gier w Polsce (11-17 grudnia 2017) - wiadomość - 2017-12-11
Jak zakończy się historia znanej z podstawowego Resident Evil VII Zoe?

Ponadto w tym tygodniu zadebiutuje również kilka innych dodatków do różnych gier. Jutro swoją premierę będzie miało Aberration, czyli drugie rozszerzenie do ARK: Survival Evolved. Wprowadzi ono do tego tytułu nowe wyzwania, zwierzęta oraz tereny. 13 grudnia na PlayStation 4 i Xboksie One pojawi się Final Fantasy XV: Episode Ignis, czyli ostatnie tegoroczne DLC do tego popularnego jRPG-a, skupiające się na tytułowym towarzyszu księcia Noctisa. Natomiast 14 grudnia zadebiutują (i tym razem jesteśmy tego pewni) Przygody rewolwerowca Joego, czyli kolejny epizod „kronik wolności” w grze Wolfenstein II: The New Colossus.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o premierze wczesnej wersji Playerunknown's Battlegrounds na Xboksie One. Ta sieciowa strzelanina oparta na trybie battle royale bije absolutnie wszelkie rekordy popularności. Czy tak samo będzie na konsoli firmy Microsoft? Wstępną odpowiedź na to pytanie poznamy już jutro, 12 grudnia. Z tej okazji PUBG Corp. opublikuje kilka kosmetycznych drobiazgów dla wirtualnych awatarów osób, które zakupią xboksową wersję tego tytułu.

Wkrótce dreszcz emocji związanych z pojedynkami w Playerunknown’s Battlegrounds będą mogli poznać również posiadacze Xboksa One. - Premiery gier w Polsce (11-17 grudnia 2017) - wiadomość - 2017-12-11
Wkrótce dreszcz emocji związanych z pojedynkami w Playerunknown’s Battlegrounds będą mogli poznać również posiadacze Xboksa One.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Wtorek, 12 grudnia

Czwartek, 14 grudnia

Piątek, 15 grudnia

Sobota, 16 grudnia

Premiery dodatków/DLC

Wczesny dostęp

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.