Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Finding Paradise (PC)

Finding Paradise PC

To the Moon 2

Opracowana przez ekipę Freebird Games gra przygodowa, będąca kontynuacją wcześniejszych produkcji studia: To the Moon oraz A Bird Story. Finding Paradise oferuje zupełnie nową historię, choć znajomość fabuły poprzednich gier zwiększa satysfakcję z zabawy.

Przygodowe | science fiction

PC Windows
Okładka Finding Paradise (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14grudnia2017

14grudnia2017

Steam

Finding Paradise to wydana na platformę PC gra przygodowa, będąca kontynuacją To the Moon z 2011 roku. Obie produkcje opracowało studio Freebird Games.

Fabuła

Gra oferuje samodzielną historię, niewymagającą znajomości pierwowzoru. Ponownie opowiada ona o dwóch lekarzach, którzy za pomocą futurystycznej technologii muszą odbyć podróż do wnętrza umysłu umierającego mężczyzny, aby w ten sposób poznać jego ostatnie życzenie i wypełnić je, nim ten pożegna się ze światem.

Tym razem umierającą postacią jest Colin, który jako dziecko był bohaterem wypuszczonego w 2014 roku A Bird Story. Znajomość fabuły tej produkcji zwiększa satysfakcję z grania w Finding Paradise, ale autorzy całość opracowali tak, aby dobrze bawić się mogły także osoby, które nie miały styczności z tym prequelem.

Mechanika

Mechanizmy rozgrywki pozostały niemalże niezmienione w porównaniu z To the Moon. Zajmujemy się więc głównie eksplorowaniem świata, prowadzeniem rozmów z napotkanymi postaciami oraz odszukiwaniem kul symbolizujących wspomnienia umierającego Colina. Zabawę uprzyjemniają okazjonalne zagadki i minigierki, ale całość koncentruje się przede wszystkim na opowiedzeniu ciekawej historii.

Kwestie techniczne

Wszystko to wykonane zostało w stylu wzorowanym na 16- i 32-bitowych japońskich grach RPG. Muzykę skomponował Kan Gao, czyli twórca, który był także autorem ścieżki dźwiękowej do To the Moon oraz A Bird Story.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Finding Paradise

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Finding Paradise

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium III 800 MHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 500 MB HDD, Windows XP/7/8/8.1/10

Finding Paradise - kontynuacja To the Moon nie ukaże się latem
Finding Paradise - kontynuacja To the Moon nie ukaże się latem

wiadomość27 maja 2017

Finding Paradise, kontynuacja przygodówki To the Moon, miała zadebiutować latem bieżącego roku, ale ze względu na sprawy osobiste, deweloper musiał przełożyć termin premiery o kilka miesięcy.

Finding Paradise - kontynuacja To the Moon ukaże się latem 2017 r.
Finding Paradise - kontynuacja To the Moon ukaże się latem 2017 r.

wiadomość5 listopada 2016

Zespół Freebird Games poinformował, że przygodówka Finding Paradise trafi do sprzedaży latem przyszłego roku. Gra stanowi kontynuację ciepło przyjętego To the Moon z 2011 r.

Finding Paradise - zapowiedziano kontynuację To the Moon
Finding Paradise - zapowiedziano kontynuację To the Moon

wiadomość13 stycznia 2016

Zespół Freebird Games oficjalnie ujawnił grę Finding Paradise, czyli kontynuację popularnej przygodówki To the Moon. Przy okazji wypuszczono pierwsze screeny i filmik, a także zdradzono, że fabularnie gra będzie powiązana z A Bird Story.