Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSSwitchAND
Okładka Finding Paradise (PC)
OkładkaFinding Paradise (PC)

Finding Paradise

To the Moon 2

Opracowana przez ekipę Freebird Games gra przygodowa, będąca kontynuacją wcześniejszych produkcji studia: To the Moon oraz A Bird Story. Finding Paradise oferuje zupełnie nową historię, choć znajomość fabuły poprzednich gier zwiększa satysfakcję z zabawy.

Przygodowe | science fiction | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne

Finding Paradise Premiera

14gru2017

PC

sie2021

Switch

2022

AND iOS

Finding Paradise to gra przygodowa, będąca kontynuacją To the Moon z 2011 roku. Obie produkcje opracowało studio Freebird Games.

Fabuła

Gra oferuje samodzielną historię, niewymagającą znajomości pierwowzoru. Ponownie opowiada ona o dwóch lekarzach, którzy za pomocą futurystycznej technologii muszą odbyć podróż do wnętrza umysłu umierającego mężczyzny, aby w ten sposób poznać jego ostatnie życzenie i wypełnić je, nim ten pożegna się ze światem.

Tym razem umierającą postacią jest Colin, który jako dziecko był bohaterem wypuszczonego w 2014 roku A Bird Story. Znajomość fabuły tej produkcji zwiększa satysfakcję z grania w Finding Paradise, ale autorzy całość opracowali tak, aby dobrze bawić się mogły także osoby, które nie miały styczności z tym prequelem.

Mechanika

Mechanizmy rozgrywki pozostały niemalże niezmienione w porównaniu z To the Moon. Zajmujemy się więc głównie eksplorowaniem świata, prowadzeniem rozmów z napotkanymi postaciami oraz odszukiwaniem kul symbolizujących wspomnienia umierającego Colina. Zabawę uprzyjemniają okazjonalne zagadki i mini-gierki, ale całość koncentruje się przede wszystkim na opowiedzeniu ciekawej historii.

Kwestie techniczne

Wszystko to wykonane zostało w stylu wzorowanym na 16- i 32-bitowych japońskich grach RPG. Muzykę skomponował Kan Gao, czyli twórca, który był także autorem ścieżki dźwiękowej do To the Moon oraz A Bird Story.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,8 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Finding Paradise cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Finding Paradise: Odpowiednia dla każdego wieku.

Finding Paradise Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 800 MHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/7/8/8.1/10
PC
Switch
AND
iOS