Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2016, 13:00

Finding Paradise - kontynuacja To the Moon ukaże się latem 2017 r.

Zespół Freebird Games poinformował, że przygodówka Finding Paradise trafi do sprzedaży latem przyszłego roku. Gra stanowi kontynuację ciepło przyjętego To the Moon z 2011 r.

Na początku tego roku studio Freebird Games oficjalnie zapowiedziało projekt Finding Paradise, czyli przygodówkę będąca kontynuacją popularnego To the Moon. Przez ostatnie miesiące o produkcji było dosyć cicho, ale teraz dowiedzieliśmy się, że prace nad nią postępują w szybkim tempie i trafi ona do sprzedaży latem przyszłego roku. Niestety, na razie twórcy nie są gotowi podać dokładniejszej daty premiery.

Informację o planowanym terminie premiery Finding Paradise przekazano za pomocą wpisu na profilu gry w serwisie Steam. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że deweloperzy nieprzypadkowo wybrali ten moment na przerwanie ciszy. Na 1 listopada przypadła bowiem piąta rocznica debiutu rynkowego To the Moon.

Przypomnijmy, że Finding Paradise zapowiadane jest jako drugi epizod sagi zapoczątkowanej przez To the Moon, ale autorzy podkreślają, że fabuła opracowywana jest tak, aby znajomość poprzedniej gry nie była wymagana do zabawy. Podczas przygody poznamy historię dwóch lekarzy, którzy wykorzystując futurystyczną technologię udadzą się do wnętrza umysłu umierającego mężczyzny.

Finding Paradise - kontynuacja To the Moon ukaże się latem 2017 r. - ilustracja #2

Gra przypominać będzie To the Moon. Ponownie dostaniemy więc produkcję wyglądającą jak stare japońskie RPG, ale pod względem mechaniki będącą znacznie bliżej gatunku przygodówek. Podczas zabawy zajmiemy się eksplorowaniem świata, prowadzeniem rozmów i zbieraniem kul aktywujących wspomnienia umierającego mężczyzny. Rozgrywkę urozmaicą okazjonalne zagadki i minigierki, ale nacisk położony zostanie przede wszystkim na aspekt fabularny.

Finding Paradise powstaje na razie wyłącznie z myślą o pecetach. Zarówno scenariusz, jak i muzyka opracowane zostaną przez tego samego człowieka co w przypadku To the Moon, czyli Kana Gao.

Finding Paradise - kontynuacja To the Moon ukaże się latem 2017 r. - ilustracja #3

Warto wspomnieć, że seria nie ogranicza się do To the Moon i nadchodzącego Finding Paradise. Autorzy opracowali również kilka krótkich darmowych produkcji, które rozszerzają historię wykreowanego przez studio Freebird Games uniwersum.

Wśród tych darmowych produkcji znajdziemy A Bird Story, opowiadające o dzieciństwie bohatera, którego ostatnie chwile prześledzimy w Finding Paradise. Ponadto wydano także dwa darmowe dodatki DLC do To the Moon, składające się na serię zatytułowaną Sigmund Minisodes.

  1. Oficjalna strona gry