Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 listopada 2016, 14:21

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 5-6 listopada (m.in. Reckless Racing 3, Final Fantasy III, Punch Club)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Reckless Racing 3, Final Fantasy III, Punch Club, cykl Braveland, Lost in Harmony i Adventure of Poco Eco.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Reckless Racing 3

Android: 50 groszy / iOS: za darmo

W ubiegłym miesiącu gra wyścigowa Reckless Racing 3 obchodziła drugie urodziny. Z tej okazji studio Pixelbite zorganizowało nie lada promocję, udostępniając swoją produkcję za grosze (w App Store nawet zupełnie za darmo). Tytuł jest prawdziwą gratką dla fanów tzw. top-down racerów – do ich dyspozycji oddano 36 tras (plus klasyczne tory z pierwszej części), 28 pojazdów, tryby Arcade, Single Event oraz kampanię, składającą się z 50 wydarzeń. Te ostatnie podzielono na cztery kategorie: Race, Hot Lap, a także nowe Drift i Gymkhana. Szczególnie ciekawie prezentuje się rywalizacja w tej ostatniej, polegająca na wykonywaniu kaskaderskich popisów na specjalnie przygotowanych torach przeszkód.

Final Fantasy III

Android: 32,99 zł / iOS: ok. 30 zł

Godnej uwagi, blisko 60-procentowej przeceny doczekała się także mobilna konwersja trzeciej odsłony serii Final Fantasy. Produkcja powstała na bazie remastera z 2006 roku, wydanego na konsolę przenośną Nintendo DS. Charakteryzuje się ona trójwymiarową oprawą graficzną i odświeżoną ścieżką dźwiękową, a dodatkowo odsłona na smartfony i tablety otrzymała ulepszony interfejs. Poza tym mamy tu do czynienia z tą samą, wciągającą opowieścią, traktującą o przygodach czwórki sierot, które uzyskały magiczną moc i polecenie przywrócenia porządku na świecie. Klasyka jRPG w czystej postaci.

Punch Club

Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł

Kolejnej w tym roku 80-procentowej obniżki ceny doczekała się gra Punch Club, udane skrzyżowanie strategii ekonomicznej i menedżera sportowego. Tym razem była ku temu jednak wyjątkowa okazja – na kanale YouTube wydawcy Punch Club, firmy tinyBuild Games pojawił się 26-minutowy film dokumentalny poświęcony historii studia Lazy Bear Games. Przy okazji jego publikacji dowiedzieliśmy się, że zespół pracuje już nad drugą odsłoną, która nosi tytuł Punch Club 2: Fast Forward i ukaże się w 2017 roku. Dokument możecie obejrzeć powyżej.

Wyprzedaż gier z serii Braveland (Android)

Studio Tortuga Team uruchomiło promocję na gry z serii strategicznej Braveland. Każda z trzech odsłon serii – Braveland, Braveland Wizard i Braveland Pirate – bazuje na identycznych założeniach. Gracz wciela się w bohatera, który przemierza niebezpieczny świat, rozwija kontrolowaną postać i zaprasza do drużyny kolejnych śmiałków. Wszystko to w jednym celu: aby toczyć dające sporo satysfakcji bitwy, rozgrywane w systemie turowym na niewielkich arenach podzielonych na heksagonalne pola.

Lost in Harmony

Android: za darmo / iOS: za darmo

Studio Digixart Entertainment zmieniło model biznesowy unikalnej gry zręcznościowej Lost in Harmony. Produkcja, w której śledzimy niezwykłe losy Kaito i Ayi, jest obecnie dostępna za darmo, w wersji z wewnętrznymi reklamami (dotychczasowi nabywcy mogą grać bez konieczności oglądania banerów reklamowych). Tytuł stanowi połączenie elementów runnera i gry rytmicznej – gracz unika przeszkód i jednocześnie naciska pojawiające się na ekranie symbole, sprzężone z podkładem muzycznym.

Adventures of Poco Eco

Android: ok. 9 zł

Jeżeli jakimś cudem nie skorzystaliście z kilku tegorocznych wyprzedaży Adventures of Poco Eco – udanej przygodówki z elementami logicznymi, kładącej nacisk na eksplorację audiowizualnego świata – to Possible Games daje Wam jeszcze jedną szansę. Bohaterem opowieści jest mały stworek Poco, który wyrusza na poszukiwania Zagubionych Dźwięków. Od powodzenia jego misji zależy przyszłość całego plemienia. Zachwycający, inspirowany muzyką projekt świata cieszy oko pięknym stylem graficznym i ujmującym soundtrackiem.

Evo Explores

Android: 4,50 zł / iOS: ok. 4 zł / Windows Phone: 4,50 zł

Doskonałe Monument Valley nie znalazło zbyt wielu godnych uwagi naśladowców. Do nielicznego grona udanych pozycji inspirowanych dziełem studia ustwo należy Evo Explores ukraińskiego Stampede Games. Gracz wciela się w Evo, kosmicznego odkrywcę, który trafia na przedziwną planetę Bajt. Glob usiany jest iluzjami optycznymi i surrealistycznymi strukturami, a na domiar złego najwidoczniej nie obowiązują tam prawa fizyki.

Boulder Dash: 30th Anniversary

Android: 16,99 zł

Użytkownicy Androida mogą obecnie kupić za połowę ceny grę zręcznościowo-logiczną Boulder Dash: 30th Anniversary, powstałą z okazji trzydziestolecia tego klasycznego cyklu. Produkcję opracowało studio TapStar Interactive, które założyli Chris Gray i Peter Liepa, czyli twórcy pierwszej części z 1984 roku. Rozgrywka w Boulder Dash: 30th Anniversary sprowadza się do eksploracji jaskiń i gromadzenia diamentów. Wielką atrakcją jest edytor, pozwalający na tworzenie własnych poziomów.

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: