Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 listopada 2016, 14:28

autor: Adrian Werner

DC Legends - premiera bitewnego RPG o superbohaterach

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment wypuściła grę DC Legends, czyli mobilne RPG koncentrujące się na turowych bitwach toczonych za pomocą drużyn złożonych ze słynnych superbohaterów i superłotrów.

Na początku października pisaliśmy o ujawnieniu projektu DC Legends, czyli bitewnego RPG osadzonego w popularnym komiksowym uniwersum. Jak to na rynku mobilnym bywa, na grę nie musieliśmy czekać długo i właśnie trafiła ona na rynek.

Fabuła gry zainspirowana została eventem Blackest Night, który zdominował komisy wydawnictwa DC w latach 2009-2010. Gracze zmuszeni zostają do przeciwstawienia się istocie znanej jako Nekron, będącej personifikacją śmierci i rozkładu, która wskrzesza zmarłych superbohaterów i z ich pomocą próbuje doprowadzić do końca życia we wszechświecie. Stawka w tej wojnie jest tak wysoka, że na bok odsuwane są wszystkie podziały wśród postaci z tego uniwersum i bohaterowie ramię w ramię walczą z superłotrami, gdyż tylko łącząc siły mają szanse na przetrwanie.

DC Legends to typowe dla rynku mobilnego bitewne RPG, co oznacza grę koncentrującą się na kolekcjonowaniu postaci i toczeniu turowych bitew. Zaczynamy z garstką bohaterów, ale potem możemy zwerbować masę dodatkowych, wśród których znalazły się największe sławy tego uniwersum, takie jak Batman, Green Arrow, Joker, Doomsday, Wonder Woman, Dr. Fate czy Harley Quinn. Na misje zabieramy tylko garstkę, ale posiadanie dużej kolekcji sprawia, że możemy dobierać skład oddziału pod konkretne zadania.

Wszyscy wojownicy dysponują oczywiście unikalnymi zdolnościami i każdego da się rozwijać za pomocą punktów doświadczenia zgromadzonych w trakcie potyczek oraz zdobywając coraz lepszy ekwipunek. Wszystkim tym możemy bawić się w obszernej kampanii fabularnej, która zabierze nas do takich znanych lokacji jak Gotham, Metropolis, Themyscira czy Thanagar. Dostępny jest także tryb multiplayer, pozwalający na starcia z innymi graczami i rywalizowanie w czternastu sieciowych ligach.

DC Legends ukazało się w wersjach na systemy mobilne iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Warto na koniec wspomnieć, że autorzy obiecują regularne rozwijanie produkcji. Obejmie to nie tylko nową zawartość, ale również masę eventów, które powiązane będą z komiksami, filmami i serialami telewizyjnymi z rodziny DC.

DC Legends  w App Store

DC Legends w Google Play