Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2010, 13:45

autor: Jiker

Premiera Two Worlds II opóźniona

Z pozyskanych przez nas informacji wynika, że premiera gry cRPG Two Worlds II nie odbędzie się zgodnie z planem. Z pewnego źródła dowiedzieliśmy się bowiem, że do debiutu dojdzie dopiero w październiku.

Z pozyskanych przez nas informacji wynika, że premiera gry cRPG Two Worlds II nie odbędzie się zgodnie z planem. Z pewnego źródła dowiedzieliśmy się bowiem, że do debiutu dojdzie dopiero w październiku.

Z racji tego, że ciągle czekamy na zabranie głosu przez przedstawicieli studia Reality Pump i firmy CD Projekt,oficjalny powód opóźnienia premiery jednej z najbardziej oczekiwanych polskich gier tego roku, nie jest niestety znany. Póki co możemy się jedynie domyślać, że być może chodzi tu o chęć dopracowania pojedynczych elementów mechaniki rozgrywki.

Premiera Two Worlds II opóźniona - ilustracja #1

Two Worlds II powstaje na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Od pewnego czasu wiemy, że polska edycja tego tytułu ukaże się wyłącznie w wersji kinowej (na wszystkich platformach). Według Huberta Habasa z firmy CD Projekt, czyli polskiego wydawcy gry, decyzja ta została podjęta w związku z trudnościami technicznymi, związanymi z nagrywaniem głosów do gry, a także z uwagi na negatywne przyjęcie kilku tegorocznych pełnych lokalizacji.

Posiadaczom PC i Mac przyjdzie zapłacić za Two Worlds II 119,99 złotych za wersję standardową lub 199,90 złotych za edycję kolekcjonerską. Właściciele konsol Xbox 360 i PlayStation 3 na zakup najnowszej produkcji studia Reality Pump będą musieli przeznaczyć 199,90 złotych.

Twórcy w przypadku Two Worlds II obiecują poprawienie największych mankamentów pierwowzoru, dzięki czemu w ramach gry zawarty zostanie m.in. usprawniony system walki oraz ulepszona SI. Oprócz tego będziemy mieli większą swobodę poruszania się po świecie – dzięki dodaniu łodzi i żaglowców trafimy w teoretycznie niedostępne miejsca. Usprawniona ma również zostać interakcja z otoczeniem. Nie zabraknie też rozbudowanej fabuły, wyjaśniającej niektóre wątki znane z części pierwszej.

Uaktualnienie: Termin premiery gry zmieniła już część sklepów w Polsce, w tym m.in. Ultima.pl czy Sklep Gry-OnLine.