Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2012, 09:30

autor: Sarge

Premiera pecetowej wersji gry Max Payne 3

W europejskich sklepach zadebiutowała pecetowa wersja gry Max Payne 3. Posiadacze komputerów osobistych musieli na to czekać dwa tygodnie dłużej od użytkowników PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Od premiery drugiej odsłony serii Max Payne minęło niemal dziewięć lat.

Dzisiaj ma miejsce europejska premiera gry Max Payne 3 w wersji na PC. Pecetowcy doczekali się produkcji studia Rockstar Vancouver z opóźnieniem w stosunku do konsolowych edycji, które na rynku zadebiutowały dwa tygodnie temu.

Pecetowa wersja gry Max Payne 3 debiutuje w Polsce - ilustracja #1

Chętni mogą zamawiać grę m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Wersja na PC kosztuje tam 139,90 złotych, podczas gdy posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360 muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 219,90 złotych. W wybranych sklepach dostępna jest również Edycja Specjalna, w której skład wchodzi m.in. figurka Maxa Payne’a, brelok w formie naboju, oficjalna ścieżka dźwiękowa oraz dodatki DLC.

W naszym kraju gra została wydana przez firmę Cenega. Posiadacze pecetów w dniu premiery mogą cieszyć się kinową lokalizacją (napisy). Tymczasem użytkownicy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 w pudełku otrzymali angielską wersję, a łatka wprowadzająca polskie napisy zostanie wydana dopiero za jakiś czas. Data jej opublikowania nie jest jeszcze znana.

Według przedpremierowych zapewnień studia Rockstar Vancouver, pecetowa wersja Max Payne 3 nie jest zwykłą konwersją z konsol. Doczekała się ona implementacji wielu usprawnień graficznych i obsługi bibliotek DirectX 11. Niestety, chcąc wycisnąć z oprawy wszystko co się da, musimy posiadać bardzo mocny komputer. Na szczęście minimalna specyfikacja nie jest już tak szokująca, a i akceptowalnie wygląda konfiguracja komputera potrzebnego do komfortowej rozgrywki w wysokich detalach (ale nie najwyższych).

Max Payne 3 kilkanaście dni temu został zrecenzowany w serwisie gry-online.pl, gdzie Stranger przyznał temu tytułowi wysoką notę 9.0 w skali dziesięciostopniowej. Średnia ocen według serwisu GameRankings również zasługuje na uznanie, bo w przypadku każdej wersji przekracza 85%. Zainteresowani powinni zapoznać się także z materiałami filmowymi serwisu tvgry.pl, który wprawdzie pokazywał konsolową edycję, ale pod względem rozgrywki niczym się ona nie różni od pecetowej.

Max Payne 3 to kolejna odsłona popularnej serii strzelanin, w których akcję obserwujemy zza pleców tytułowego bohatera. Akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach znanych z poprzednich części. Max wciąż nie może pozbierać się po śmierci żony i córki, popada więc w nałóg alkoholowy. W międzyczasie zatrudnia się w brazylijskim Sao Paulo jako ochroniarz Rodrigo Branco – bogatego potentata rynku nieruchomości. Nie spodziewał się jednak, że pozornie mało skomplikowana praca będzie dla niego początkiem zupełnie nowej intrygi.