Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2012, 08:50

autor: Sarge

Polska premiera konsolowych wersji gry Max Payne 3

Po wielu latach oczekiwań i licznych opóźnieniach daty premiery, gra Max Payne 3 w końcu debiutuje na rynku. Na razie dostępne są jedynie wersje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, a posiadacze pecetów będą musieli poczekać z zakupem do 1 czerwca.

Dzisiaj w polskich sklepach oficjalnie debiutuje długo oczekiwana gra Max Payne 3 na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Pecetowa edycja pojawi się na rynku z dwutygodniowym opóźnieniem.

Produkcja została stworzona przez studio Rockstar Vancouver we współpracy z innymi odziałami firmy Rockstar Games, która jest oficjalnym wydawcą na świecie. Grę możecie zakupić m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Posiadacze konsol zapłacą 219,90 złotych, podczas gdy pecetowa edycja została wyceniona na 139,90 złotych. W wybranych sklepach dostępna była również Edycja Specjalna.

Dystrybutorem gry Max Payne 3 w naszym kraju jest firma Cenega. Na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 tytuł został wydany w angielskiej wersji językowej, ale w późniejszym terminie w usługach PlayStation Network oraz Xbox Live pojawią się łatki wprowadzające kinową lokalizację (napisy). Mamy na to poczekać przynajmniej kilka tygodni. Z kolei pecetowa edycja będzie oferować polskie napisy od razu w dniu premiery, czyli 1 czerwca.

W zagranicznych serwisach od kilku dni pojawiają się recenzje nowej produkcji studia Rockstar Vancouver. Zbiera ona bardzo dobre oceny, choć obok wyjątkowo pochlebnych opinii pojawiają się również nieco bardziej umiarkowane noty (np. 7/10 przyznane przez Eurogamer). Według danych serwisu GameRankings, średnia stoi obecnie na poziomie 86%. Wkrótce z recenzją zapoznają się też Czytelnicy serwisu gry-online.pl. Na razie obejrzyjcie pierwszy materiał filmowy z serii Gramy! przygotowany przez redakcję tvgry.pl.

Max Payne 3 to kolejna odsłona popularnego cyklu gier akcji, zapoczątkowanego w 2001 roku przez studio Remedy Entertainment (Alan Wake). Nowy deweloper wprowadził do serii nieco zmian, które wzbudzały trochę kontrowersji wśród najbardziej zagorzałych fanów pierwowzoru. Pierwsze recenzje wskazują na to, że wszelkie obawy nie były do końca uzasadnione, choć ich ostatecznej weryfikacji będziemy mogli dokonać dopiero po zakupie i przetestowaniu gry.