Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2012, 10:05

autor: Adrian Werner

Trion World Network zapowiedziało dodatek RIFT: Storm Legion

Firma Trion World Network zapowiedziała pierwsze rozszerzenie do gry RIFT. Dodatek wprowadzi m.in. dwa nowe kontynenty, co w sumie potroi dostępny dla graczy teren.

Trion World Network zapowiedziało dodatek RIFT: Storm Legion - ilustracja #1

Wypuszczone w zeszłym roku RIFT okazało się jednym z najbardziej udanych debiutów, jakie gatunek MMORPG widział w ostatnich latach. Czytelników bawiących się na serwerach gry powinna ucieszyć wiadomość, że studio Trion World Network zapowiedziało pierwsze rozszerzenie. Dodatek zatytułowany został RIFT: Storm Legion. Wprowadzi on dwa zupełnie nowe kontynenty i każdy z nich dorówna rozmiarowi temu z podstawowej wersji. Oznacza to, że po zainstalowaniu rozszerzenia dostępny dla graczy teren ulegnie trzykrotnemu zwiększeniu. Premiera zapowiadana jest na jesień tego roku. Biorąc pod uwagę rozmach projektu, nie dziwi, że dodatek będzie płatny.

  1. RIFT: Storm Legion – strona oficjalna

Pierwszy z kontynentów nazwany został Dusken. Ma to być ponure miejsce, któremu pod względem klimatu bliżej będzie do horroru niż typowego fantasy. Zwiedzając tę krainę poznamy m.in. historię Regulosa – smoczego bóstwa przybyłego z wymiaru śmierci. Natomiast drugi kontynent, czyli Brevane, zaproponuje lżejszą atmosferę. Na jego terenach znajdzie się m.in. Wieczne Miasto, będące kolebką cywilizacji Telaran. Wśród nowych lokacji wprowadzonych przez Storm Legion pojawi się również metropolia Tempest Bay, która pełnić będzie rolę bazy dla obu grywalnych frakcji, czyli Guardians oraz The Defiant.

Zarówno Dusken, jak i Brevane zaoferują rozbudowaną warstwę fabularną. Historia opowiadana będzie zarówno za pomocą samodzielnych misji, jak i wydarzeń obejmujących całe krainy oraz wszystkich przebywających w nich graczy. Rozszerzenie spajać będzie historia Królowej Burz imieniem Crucia, które chce sprowadzić do świata Telara posłuszne jej rozkazom legiony.

Jednym najważniejszych elementów systemu rozwoju postaci w RIFT jest wykorzystywanie dusz i każda z klas otrzymuje dostęp do ośmiu, co pozwala na daleko idące modyfikacje umiejętności bohatera. W Storm Legion oczywiście nie zabraknie nowych dusz, choć na razie autorzy nie są gotowi mówić o żadnych konkretach. Stwierdzili jedynie, że wprowadzą one świeże mechanizmy rozgrywki i wykorzystywanie ich dostarczy graczom masy zabawy. Warto też dodać, że do 60 poziomu zwiększony zostanie limit rozwoju bohatera.

To nie wszystko, co zaoferuje RIFT: Storm Legion. Dostaniemy też nowe lochy, dwa dodatkowe raidy i jedną Kronikę, czyli instancję koncentrującą się na aspekcie fabularnych. Nie zabraknie też świeżych eventów. Wśród nich znajdą się starcia z monstrum zwanym Kolosem, które rozmiarami stukrotnie przewyższa postacie graczy, dzięki czemu może niszczyć mury, wspinać się po mostach i wyczyniać rzeczy niewidziane dotąd w gatunku MMORPG. Z ciekawych nowinek warto jeszcze wymienić wprowadzenie prywatnych wymiarów dla pojedynczych graczy i ich drużyn. Dzięki temu będziemy mogli na własność zajmować budynki i lokacje, bez wpływu na ogólny świat gry.

Trion World Network zapowiedziało dodatek RIFT: Storm Legion - ilustracja #2
Trion World Network zapowiedziało dodatek RIFT: Storm Legion - ilustracja #3
Trion World Network zapowiedziało dodatek RIFT: Storm Legion - ilustracja #4
Trion World Network zapowiedziało dodatek RIFT: Storm Legion - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.