Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2016, 09:22

Premiera Offworld Trading Company - strategii ekonomicznej autorstwa Sorena Johnsona

Na PC zadebiutowała dziś gra Offworld Trading Company - strategia ekonomiczna studia Mohawk Games i firmy Stardock, w której zakładamy firmę na Marsie i próbujemy zwalczyć konkurencję na nowym rynku. Autorem projektu jest Soren Johnson, najlepiej znany z prac nad Sid Meier's Civilization IV.

Może i Offworld Trading Company nie zbiera takich ocen, jak inny projekt Sorena Johnsona – Sid Meier's Civilization IV – ale i tak powinien zainteresować fanów gatunku. - Premiera Offworld Trading Company - strategii ekonomicznej autorstwa Sorena Johnsona - wiadomość - 2016-04-29
Może i Offworld Trading Company nie zbiera takich ocen, jak inny projekt Sorena Johnsona – Sid Meier's Civilization IV – ale i tak powinien zainteresować fanów gatunku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po ponad roku spędzonym w usłudze wczesnego dostępu, zadebiutowała ostateczna wersja Offworld Trading Company – ekonomicznej strategii science-fiction. Tytuł ten jest najnowszym dziełem Sorena Johnsona, głównego projektanta rewelacyjnie ocenianego Sid Meier's Civilization IV. Do 16 maja w serwisie Steam obowiązuje premierowa promocja – produkcję możecie kupić w dwóch edycjach: standardowej (29,99 euro, czyli około 132 złote), zawierającej grę oraz „Almanach Deweloperów”, oraz ekskluzywnej (39,59 euro, czyli około 174 złote), w której otrzymacie ponadto dodatkowy klucz, ścieżkę dźwiękową oraz zestaw 30 nowych map.

W Offworld Trading Company wcielamy się w przedsiębiorcę, który rozpoczyna działalność w kolonii na Marsie. Naszym celem nie jest wcale stworzenie na powierzchni Czerwonej Planety utopii miodem i mlekiem płynącej – chodzi tutaj o to, by wyeliminować z nowego rynku konkurencyjne korporacje poprzez wykup akcji czy przejmowanie gruntów. Pod względem mechanizmów ekonomicznych gra jest wyjątkowo złożona – podczas planowania swoich poczynań musimy zwracać uwagę nie tylko na potrzeby naszych pracowników czy ilość dostępnych surowców, ale i rating kredytowy oraz zapotrzebowanie na produkowane przez nas dobra, bowiem zalewając nimi rynek sami przyczynimy się do obniżki cen. Do tego dochodzi niecodzienne miejsce akcji oraz możliwość posuwania się do nieczystych zagrywek, takich jak fałszowanie księgowości czy nawet… terroryzm!

Dzięki pozbawionej fajerwerków oprawie graficznej gra jest zarówno przejrzysta, jak i niezbyt wymagająca sprzętowo. - Premiera Offworld Trading Company - strategii ekonomicznej autorstwa Sorena Johnsona - wiadomość - 2016-04-29
Dzięki pozbawionej fajerwerków oprawie graficznej gra jest zarówno przejrzysta, jak i niezbyt wymagająca sprzętowo.

Offworld Trading Company zbiera jak dotąd wysokie noty – zresztą jeszcze w czasie wczesnego dostępu gra była dobrze oceniana przez użytkowników. Obecnie dzieło studia Mohawk Games może się pochwalić średnią 81/100 w serwisie Metacritic, jednak w momencie pisania tego tekstu jest ona wyciągnięta z jedynie 6 recenzji – w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin może się więc zmienić. W naszym serwisie nowy projekt Sorena Johnsona otrzymał notę 8/10 i został pochwalony za bardzo złożoną sieć ekonomicznych zależności.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Offworld Trading Company
  2. Gra Offworld Trading Company w serwisie Steam
  3. Recenzja gry Offworld Trading Company – bezlitosny kapitalizm na Marsie

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.