Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2016, 15:02

autor: Adrian Werner

Offworld Trading Company - nowa strategia projektanta Civilization IV ukaże się 28 kwietnia

Firma Stardock i studio Mohawk Games ogłosiły, że 28 kwietnia do sprzedaży trafi Offworld Trading Company, czyli strategia ekonomiczna utrzymana w klimatach science-fiction, którą opracował Soren Johnson - główny projektant Sid Meier’s Civilization IV.

Wreszcie poznaliśmy datę premiery Offworld Trading Company, czyli obiecującej strategii ekonomicznej, będącej debiutanckim dziełem studia Mohawk Games. Gra ukaże się 28 kwietnia, wyłącznie w wersji na PC. Produkcja budzi zainteresowanie m.in. z powodu osoby głównego projektanta, czyli Sorena Johnsona, który pełnił tę samą rolę przy Sid Meier’s Civilization IV. Warto wspomnieć, że wczesna wersja Offworld Trading Company trafiła do sprzedaży w Steam Early Access w lutym zeszłego roku i opinie użytkowników są w większości pozytywne.

W Offworld Trading Company gracz wciela się w prezesa niewielkiego przedsiębiorstwa na Marsie i jego zadaniem jest przeobrażenie go w gospodarcze imperium oraz zdominowanie całej konkurencji. W tym wyścigu poza nami bierze udział siedem firm i każda z nich może być kontrolowana zarówno przez sztuczną inteligencję, jak i innych ludzi w ramach trybu multiplayer.

Offworld Trading Company - nowa strategia projektanta Civilization IV ukaże się 28 kwietnia - ilustracja #2

Offworld Trading Company rozgrywane jest w czasie rzeczywistym, a naszym głównym zadaniem jest gromadzenie i przetwarzanie surowców podzielonych na trzynaście typów. Na ich podstawie możemy wytwarzać, a potem sprzedawać różnorodne produkty, a zarobione pieniądze inwestować w rozwój firmy i kupowanie akcji konkurencji.

Na Marsie istnieje także tętniący życiem półświatek, który pozwala nabyć nielegalnie rzadkie zasoby i przysługi. Istotną rolę odgrywa również manipulowanie rynkiem, wykorzystywanie szpiegostwa przemysłowego oraz rejestrowanie patentów. Do tego cała kampania jest w pełni dynamiczna, a sukcesy i porażki nasze, jak również naszych konkurentów wpływają na dalszy rozwój całej planety oraz przebieg jej kolonizacji.

Cała ta wojna odbywa się wyłącznie na płaszczyźnie ekonomicznej. W Offworld Trading Company nie ma bowiem żadnych elementów militarnych, choć nie brakuje okazji do nieczystych zagrywek.

  1. Offworld Trading Company – oficjalna strona gry
  2. Offworld Trading Company w Steam Early Access