Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2012, 10:38

autor: luckie

Premiera Far Cry 3, nowy zwiastun i pierwszy patch

Far Cry 3 właśnie wylądował w europejskich sklepach. Jednocześnie ukazały się wydania na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Z okazji premiery przygotowano specjalny zwiastun podsumowujący główne cechy gry. Studio Ubisoft Montreal opracowało też pierwszy patch łatający kilka błędów obecnych w pecetowej wersji.

Dzięki tropikalnej przygodzie w Far Cry 3 możemy na jakiś czas zapomnieć o ponurej jesieni za oknami - Premiera Far Cry 3, nowy zwiastun i pierwszy patch - wiadomość - 2012-11-29
Dzięki tropikalnej przygodzie w Far Cry 3 możemy na jakiś czas zapomnieć o ponurej jesieni za oknami
Far Cry 3 w Polsce:
  • Premiera: 29 listopada 2012 (PC, X360, PS3)
  • Wydawca: Ubisoft Polska
  • Wersja językowa: polskie napisy
  • Cena: PC – 149,90 zł; X360, PS3 – 229,99 zł

Oczekiwany z niemałym napięciem Far Cry 3 debiutuje dziś na rynku europejskim, w tym w Polsce. Na półkach sklepowych zagościły równocześnie wersje na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Trzeba przyznać, że do tej pory firma Ubisoft skutecznie podsycała ogień zainteresowania trzecim Far Cry’em, racząc nas mnóstwem trailerów, materiałów promocyjnych, a nawet wypuszczając tematyczną modyfikację do Minecrafta.

Premierze gry towarzyszy specjalny, okazyjny zwiastun trwający aż 10 minut. Prezentuje on najważniejsze cechy Far Cry 3: od zarysowania wątku fabularnego i opisania struktury geopolitycznej archipelagu Rook, po wyjaśnienie mechaniki rozgrywki i zasad zabawy w trybie dla pojedynczego gracza, kooperacji oraz multiplayerze. Zwiastun jest o tyle niecodzienny, iż zazwyczaj tzw. „launch trailery” tytułów AAA są krótkie i wypełnione po brzegi akcją. Co sądzicie o takim podejściu do tematu?

Moment, w którym Far Cry 3 osiągnął status gold nie oznaczał dla ekipy ze studia Ubisoft Montreal końca prac. Pojawiła się już pierwsza ważna łatka dla wersji pecetowej. Patch 1.01 poprawia między innymi stabilność gry, błędy graficzne i kilka problemów z mechaniką rozgrywki. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie produkcji.

Far Cry 3 zdążył już zebrać sporo pozytywnych opinii, osiągając w serwisie Metacritic średnią rzędu 90 (w zależności od platformy wacha się ona od 88 do 92). Tytuł otrzymał u nas ocenę 9/10 – po szczegóły zapraszamy do recenzji. A jak Wam się podoba połączenie dynamicznej gry akcji z sandboksem i elementami RPG, polane obficie dojrzałą fabułą? Szaleństwo czy nowy kierunek dla współczesnych FPS-ów?

Far Cry 3 to gra naprawdę duża. Oprócz dwóch rozległych wysp, otwartych do swobodnej eksploracji w ramach rozgrywki fabularnej, gracze otrzymali tryb współpracy i multiplayer, rogrywające się na osobnych terenach. Jakby tego było mało, miłośnicy tropików mogą tworzyć własne mapy za pomocą udostępnionego przez twórców edytora. Na zaprojektowanych poziomach da się bawić samemu lub ze znajomymi.

Far Cry 3 możecie kupić w naszym sklepie: