Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2012, 10:05

autor: Sarge

Przenieś się na wyspę z gry Far Cry 3 w modzie do Minecrafta

W sieci pojawił się mod do Minecrafta promujący strzelaninę Far Cry 3. Po jego ściągnięciu możemy zwiedzić wyspę z nadchodzącego tytułu w popularnej produkcji studia Mojang. Mod jest dostępny za darmo, ale do działania wymaga pełnej wersji Minecrafta.

Na oficjalnej stronie internetowej gry Far Cry 3 udostępniono… moda do Minecrafta, z mapą odwzorowującą wyspę, na której rozgrywa się akcja Far Cry 3. Została ona stworzona przez Michaela „Sacr3” Lamberta (we współpracy z grafikami Axelem Jansennem i Yohannem Delcourtem), projektanta imponujących światów w Minecrafcie, takich jak choćby Newcraft City.

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, moda można ściągnąć zupełnie za darmo z oficjalnej strony internetowej Far Cry 3. Należy jedynie pamiętać, że do działania wymaga pełnej wersji Minecrafta. Autor zaskakuje przywiązaniem do szczegółów – odwzorował on kluczowe lokalizacje i postaci znanych z Far Cry 3, w tym m.in. Vaasa, Jasona oraz Citrę.

Modyfikacji uległy także tradycyjne narzędzia w Minecrafcie, które zostały zastąpione przez uzbrojenie głównego bohatera. Warto dodać, że na mapie umieszczono ponad 50 tzw. Easter Eggs, czyli specjalnych smaczków dla fanów, ukrytych w formie sekretów. W tej wiadomości możecie obejrzeć screeny oraz film prezentujące kilka lokacji na stworzonej mapie.

Far Cry 3 to trzecia odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin, w których twórcy oddają do dyspozycji otwarty świat i sporą swobodę zabawy. Oprócz rozbudowanej kampanii dla jednego gracza otrzymamy także multiplayer oraz tryb kooperacji ze specjalnie przygotowanymi misjami przeżywanymi przez czwórkę nowych bohaterów. Gra zadebiutuje 29 listopada w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju zostanie wydana w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) przez rodzimy oddział firmy Ubisoft.

Mod Far Cry 3 do Minecrafta - screen #1 - 2012-10-29
Mod Far Cry 3 do Minecrafta - screen #1
Mod Far Cry 3 do Minecrafta - screen #2 - 2012-10-29
Mod Far Cry 3 do Minecrafta - screen #2
Mod Far Cry 3 do Minecrafta - screen #3 - 2012-10-29
Mod Far Cry 3 do Minecrafta - screen #3
Mod Far Cry 3 do Minecrafta - screen #4 - 2012-10-29
Mod Far Cry 3 do Minecrafta - screen #4