Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2015, 09:20

Premiera dodatku Elemental Evil do Neverwinter przesunięta na 7 kwietnia

Producent wykonawczy Neverwinter poinformował, że największy z dotychczasowych dodatków do gry, Elemental Evil, zaliczy opóźnienie i pojawi się 7 kwietnia. Początkowo rozszerzenie miało zostać wydane 17 marca.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy Was, że 17 marca do posiadaczy gry Neverwinter trafi dodatek Elemental Evil, w którym prócz nowych przedmiotów, kolejnej klasy oraz zwiększenia maksymalnego poziomu postaci otrzymamy możliwość spotkania się ze znanym z serii Baldur's Gate Minsciem oraz jego chomikiem Boo. Niestety, twórcy zapowiedzieli, że rozszerzenie zaliczy niewielkie opóźnienie i pojawi się 7 kwietnia.

Na spotkanie z Minsciem i Boo przyjdzie nam poczekać do początku przyszłego miesiąca. - Premiera dodatku Elemental Evil do Neverwinter przesunięta na 7 kwietnia - wiadomość - 2015-03-15
Na spotkanie z Minsciem i Boo przyjdzie nam poczekać do początku przyszłego miesiąca.

Dodatek Elemental Evil to:

  1. Minsc oraz Boo z Baldur's Gate w roli towarzyszy w czasie nowych zadań fabularnych
  2. zwiększenie maksymalnego poziomu doświadczenia do 70
  3. nowa klasa postaci – Paladyn
  4. nowe przedmioty oraz misje

Producent wykonawczy gry, Rob Overmeyer, tłumaczy przeniesienie premiery dodatku na przyszły miesiąc tym, że deweloperzy nie dostrzegli ogromu czekającej ich pracy: „Kiedy oficjalnie zapowiedzieliśmy Elemental Evil,cały zespół był podekscytowany – mieliśmy zaprezentować fanom największe z dotychczasowych rozszerzeń. Ale chęć usprawnienia przy okazji praktycznie każdego elementu gry, dodanie nowej klasy oraz podwyższenie maksymalnego możliwego poziomu doświadczenia – wszystko to było bardziej ambitne niż sądziliśmy”. Jednocześnie podkreśla, że dodatek czekają już tylko ostatnie szlify: „Ekipa tworząca Neverwinter chce po prostu zaprezentować rozszerzenie o najwyższej jakości, a aby to zrobić, potrzebujemy jeszcze paru tygodni na poprawki”.

Dodatek powinien więc wyjść już bez problemów na początku kwietnia. Dla wydanego w czerwcu MMO będzie to już szóste rozszerzenie – i raczej nie ostatnie, biorąc pod uwagę niemałą popularność tego tytułu. Ponadto od 31 marca w Neverwinter zagrają posiadacze Xboksa One. Produkcja studia Cryptic na najnowszej konsoli Microsoftu będzie tytułem dostępnym za darmo dla każdego abonenta usługi Xbox Live Gold.

  1. Recenzja gry Neverwinter – dynamiczna rozwałka w Dungeons & Dragons
  2. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter