Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2015, 11:44

autor: Tyon

Neverwinter z ponad 1,6 milionem graczy na konsoli Xbox One

Firma Perfect World Entertainment pochwaliła się wynikami sieciowego RPG Neverwinter na konsoli Xbox One. Liczba użytkowników, po niespełna 5 tygodniach od uruchomienia serwerów, osiągnęła 1,6 miliona. Zapowiedziano jednocześnie wydanie, jeszcze w tym roku, pięciu darmowych dodatków do gry.

Neverwinter osiągnęło spory sukces zyskując 1,6 miliona graczy na konsoli Xbox One. - Neverwinter z ponad 1,6 milionem graczy na konsoli Xbox One - wiadomość - 2015-05-14
Neverwinter osiągnęło spory sukces zyskując 1,6 miliona graczy na konsoli Xbox One.

Firma Perfect World Entertainment, wydawca sieciowego RPG Neverwinter, pochwaliła się na swojej oficjalnej stronie wynikami gry na konsoli Xbox One. Tytuł, który swoją premierę na sprzęcie koncernu Microsoft miał 31 marca, w ciągu pięciu tygodni zachęcił do rozgrywki ponad 1,6 miliona graczy. Z tej okazji przygotowano specjalną infografikę, na której zawarto więcej szczegółów na temat popularności gry. Wszystkie niżej wymienione dane dotyczą tylko i wyłącznie wersji na XONE.

  • 1,6 miliona graczy założyło konto w grze.
  • Przez 5 tygodni funkcjonowania gry pokonano miliard przeciwników.
  • Utworzono 2,3 miliona postaci, z czego 92 tysiące osiągnęło maksymalny, 60 poziom.
  • Całkowity czas spędzony w grze wyniósł 86 milionów minut.
  • Utworzono 10 milionów drużyn.
  • 92 najlepszych graczy zabiło ponad 1000 smoków.

Grze nie sposób odmówić sukcesu, a wynik jest o tyle ciekawy, że został osiągnięty na konsolach, na których to popularność gier MMO jest dużo niższa niż na komputerach osobistych. Dobra passa może nie trwać jednak zbyt długo, bowiem za niecały miesiąc swoją premierę na XONE oraz PS4 mieć będzie The Elder Scrolls Online od Bethesdy.

Perfect World Entertainment zapowiedziało jednocześnie wydanie przed końcem 2015 roku pięciu bezpłatnych dodatków do gry. Nie poznaliśmy na ich temat żadnych szczegółów. Poinformowano jedynie, że będą nawiązywały do opowieści ze świata Dungeons & Dragons, z naciskiem na fabuły Tyranny of Dragons oraz Elemental Evil.

Tytuł dostępny jest również w wersji na komputery osobiste, która swoją premierę miała w połowie 2013 roku, nie zdobyła jednak przez ten czas większej popularności. Ponadto nie dysponujemy żadnymi oficjalnymi danymi potwierdzającymi liczbę aktywnych użytkowników na serwerach dedykowanych edycji pecetowej. Planowane jest także wydanie gry na konsolę PlayStation 4 we wrześniu 2015 roku.

Aby móc zagrać w Neverwinter na konsoli XONE, należy posiadać wykupioną usługę Xbox Live Gold.

Neverwinter z ponad 1,6 milionem graczy na konsoli Xbox One - ilustracja #3Neverwinter to działająca w modelu free-to-play gra MMORPG wyprodukowana przez amerykańskie studio Cryptic. Firma znana jest z takich tytułów jak Star Trek Online, Champions Online czy City of Villains. Neverwinter pierwotnie ukazało się w czerwcu 2013 roku na komputerach osobistych, wersja na XONE wyszła prawie dwa lata później – 31 marca 2015 roku, natomiast edycja na PS4 planowana jest na wrzesień tego roku. RPG bazuje na czwartej edycji Dungeons & Dragons z akcją osadzoną w uniwersum Forgotten Realms. Produkcja dostępna jest w polskiej wersji językowej.