Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2015, 11:15

autor: Meehow

10 ulubionych gier let's playerów z YouTube; Minecraft na topie

Serwis YouTube w ramach świętowania swojego dziesięciolecia udostępnił listę 10 najpopularniejszych gier, które pojawiają się w filmikach tworzonych przez tzw. let’s playerów. Na szczycie listy znajduje się Minecraft, za nim seria Grand Theft Auto, a ostatnie miejsce na podium przypadło League of Legends.

Minecraft okazał się najpopularniejszą grą wśród let’s playerów. - 10 ulubionych gier let's playerów z YouTube; Minecraft na szczycie listy - wiadomość - 2015-05-14
Minecraft okazał się najpopularniejszą grą wśród let’s playerów.

Niezwykle popularny serwis YouTube, który na przestrzeni tegorocznego maja świętuje swoje dziesięciolecie, udostępnił listę najpopularniejszych gier, które są tematem filmików przygotowywanych przez tak zwanych let’s playerów, czyli osoby nagrywające przebieg rozgrywki w danej produkcji, opatrują go swoim komentarzem. Wraz z popularyzacją elektronicznej rozrywki i szeroko rozumianych multimediów w popkulturze, podobne zajęcia przyciągnęły wielu internautów. Niektórym z nich udało się urosnąć wręcz do rangi internetowych celebrytów. Na szczycie listy plasuje się cieszący się ogromną popularnością Minecraft, natomiast tuż za nim pojawia się seria Grand Theft Auto, zaś brązowy medal przypadł League of Legends. Spektrum gatunków pojawiających się w wyżej wspomnianym rankingu jest naprawdę spore. Oto pełna lista:

YouTube powstał w kwietniu 2005 roku, wówczas jeszcze jako prywatny serwis do dzielenia się filmikami wideo. Miesiąc później uruchomiono jego beta-testy, aby pół roku później otworzyć się na szerszą widownię. YouTube przez lata urósł do niebotycznych rozmiarów, zwłaszcza po wykupieniu przez koncern Google, oferując rozmaite filmiki o różnorodnej treści – od zwykłej rozrywki, przez naukę, po kompletnie oderwane od rzeczywistości obrazy, na które można natknąć się jedynie przez zabłądzenie w Internecie. W ramach krótkiej lekcji historii przypominamy pierwszy w historii film na YouTube: