Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2015, 19:50

autor: Ender

Neverwinter – Minsc i Boo powracają w dodatku Elemental Evil

Producenci MMORPG Neverwinter zapowiedzieli właśnie, że wraz z dodatkiem Elemental Evil, którego premiera planowana jest na połowę marca, w grze gościnnie pojawi się dwójka postaci świetnie znanych wszystkim fanom serii Baldur's Gate. W nowych przygodach graczom towarzyszyć będzie wojownik Minsc oraz jego wierny kosmiczny chomik Boo.

Producenci gry liczą zapewne na to, że Minsc i Boo przyciągną do gry fanów Baldur's Gate - Neverwinter – Minsc i Boo, ulubieńcy fanów serii Baldur's Gate powracają w dodatku Elemental Evil - wiadomość - 2015-02-19
Producenci gry liczą zapewne na to, że Minsc i Boo przyciągną do gry fanów Baldur's Gate

Na 17 marca producenci działającego w modelu free-to-play MMORPG Neverwinter, opartego na licencji papierowego systemu Dungeons & Dragons oraz uniwersum Forgotten Realms, zapowiedzieli premierę kolejnego dodatku dla gry. Rozszerzenie zatytułowane Elemental Evil ma być największą jak do tej pory aktualizacją dzieła Cryptic Studios. Poza masą nowych zadań i przedmiotów wprowadza ono nową klasę postaci (Paladyn), a także zwiększa do 70 maksymalny poziom postaci. Sporą atrakcją dla fanów gier osadzonych w Zapomnianych Krainach będzie powrót Minsca i Boo. Nieco szalony wojownik oraz jego ulubiony chomik (dokładnie Miniaturka Wielkiego Kosmicznego Chomika) są świetnie znani wszystkim miłośnikom serii Baldur's Gate. Będą oni towarzyszyć graczom w trakcie nowych zadań fabularnych, w których badamy naturę Kultów Pierwotnego Zła.

Cryptic zapewnia, że w najbliższych miesiącach Neverwinter otrzyma kolejne rozszerzenia i łatki, które wprowadzą wiele nowych opcji oraz szereg zadań nawiązujących do klasycznych historii oraz scenariuszy z papierowego D&D. Gracze otrzymają także możliwość wejścia w posiadanie wirtualnych warowni, będących odpowiednikiem domów lub zamków gildii, które znamy z innych MMO. Na ten rok planowana jest także wciąż premiera konsolowej wersji Neverwinter, przygotowana z myślą o Xboksie One. Szczegóły dotyczące tego portu mają być przedstawione wkrótce.

Neverwinter jest działającą w modelu free-to-play grą MMORPG. Tytuł został wyprodukowany w amerykańskim studiu Cryptic, znanym z takich produkcji, jak Star Trek Online, Champions Online czy też City of Villains. Neverwinter pierwotnie ukazał się na komputerach osobistych w czerwcu 2013 roku, jednak już kilka miesięcy wcześniej można było się nim bawić w ramach otwartych beta testów. Tytuł bardzo szybko zyskał sporą popularność, przyciągając do siebie ok. 2 mln graczy. Produkcja dostępna jest także w polskiej wersji językowej - wystartowała ona oficjalnie półtora roku temu.

  1. Oficjalna strona gry Neverwinter
  2. Recenzja gry Neverwinter
  3. Poradnik do gry Neverwinter
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.