Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2015, 19:50

autor: Ender

Neverwinter – Minsc i Boo powracają w dodatku Elemental Evil

Producenci MMORPG Neverwinter zapowiedzieli właśnie, że wraz z dodatkiem Elemental Evil, którego premiera planowana jest na połowę marca, w grze gościnnie pojawi się dwójka postaci świetnie znanych wszystkim fanom serii Baldur's Gate. W nowych przygodach graczom towarzyszyć będzie wojownik Minsc oraz jego wierny kosmiczny chomik Boo.

Producenci gry liczą zapewne na to, że Minsc i Boo przyciągną do gry fanów Baldur's Gate - Neverwinter – Minsc i Boo, ulubieńcy fanów serii Baldur's Gate powracają w dodatku Elemental Evil - wiadomość - 2015-02-19
Producenci gry liczą zapewne na to, że Minsc i Boo przyciągną do gry fanów Baldur's Gate

Na 17 marca producenci działającego w modelu free-to-play MMORPG Neverwinter, opartego na licencji papierowego systemu Dungeons & Dragons oraz uniwersum Forgotten Realms, zapowiedzieli premierę kolejnego dodatku dla gry. Rozszerzenie zatytułowane Elemental Evil ma być największą jak do tej pory aktualizacją dzieła Cryptic Studios. Poza masą nowych zadań i przedmiotów wprowadza ono nową klasę postaci (Paladyn), a także zwiększa do 70 maksymalny poziom postaci. Sporą atrakcją dla fanów gier osadzonych w Zapomnianych Krainach będzie powrót Minsca i Boo. Nieco szalony wojownik oraz jego ulubiony chomik (dokładnie Miniaturka Wielkiego Kosmicznego Chomika) są świetnie znani wszystkim miłośnikom serii Baldur's Gate. Będą oni towarzyszyć graczom w trakcie nowych zadań fabularnych, w których badamy naturę Kultów Pierwotnego Zła.

Cryptic zapewnia, że w najbliższych miesiącach Neverwinter otrzyma kolejne rozszerzenia i łatki, które wprowadzą wiele nowych opcji oraz szereg zadań nawiązujących do klasycznych historii oraz scenariuszy z papierowego D&D. Gracze otrzymają także możliwość wejścia w posiadanie wirtualnych warowni, będących odpowiednikiem domów lub zamków gildii, które znamy z innych MMO. Na ten rok planowana jest także wciąż premiera konsolowej wersji Neverwinter, przygotowana z myślą o Xboksie One. Szczegóły dotyczące tego portu mają być przedstawione wkrótce.

Neverwinter jest działającą w modelu free-to-play grą MMORPG. Tytuł został wyprodukowany w amerykańskim studiu Cryptic, znanym z takich produkcji, jak Star Trek Online, Champions Online czy też City of Villains. Neverwinter pierwotnie ukazał się na komputerach osobistych w czerwcu 2013 roku, jednak już kilka miesięcy wcześniej można było się nim bawić w ramach otwartych beta testów. Tytuł bardzo szybko zyskał sporą popularność, przyciągając do siebie ok. 2 mln graczy. Produkcja dostępna jest także w polskiej wersji językowej - wystartowała ona oficjalnie półtora roku temu.

  1. Oficjalna strona gry Neverwinter
  2. Recenzja gry Neverwinter
  3. Poradnik do gry Neverwinter