Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2003, 14:47

autor: Elrond

Prawdziwy wysyp szczegółów na temat Fable

Zeszłej nocy odbył się internetowy czat, podczas którego panowie z firm Big Blue Box oraz Lionhead podzielili się z graczami informacjami na temat powstającego na Xboxa RPG o tytule Fable.

Zeszłej nocy odbył się internetowy czat, podczas którego panowie z firm Big Blue Box oraz Lionhead podzielili się z graczami informacjami na temat powstającego na Xboxa RPG o tytule Fable.

Peter Molyneux zdradził kilka szczegółów dotyczących rozgrywki wieloosobowej. Z jego wypowiedzi wynika, że gracze będą mogli zapisać prowadzoną przez siebie postać do karty pamięci oraz wykorzystać tak zapisaną postać w światach stworzonych przez innych graczy. Jednoczesną rozgrywkę będzie mogło prowadzić do 4 graczy a każdy z nich będzie miał możliwość przełączania się pomiędzy głównym bohaterem a jego alter-ego.

Sztuczna inteligencja w grze będzie bardzo rozbudowana. Przykładowo, każdy mieszkaniec wioski będzie miał własne zdanie na temat naszego bohatera. Opinia ta będzie oczywiście zmienna a wpływ na nią będą miały poczynania naszej postaci ale także opinie innych mieszkańców. Silnik gry pozwoli na dokładne symulowanie zmian pogodowych, tak więc nasz bohater będzie musiał się zmagać nie tylko z przeciwnikami ale i wichrem, deszczem czy śniegiem.

Tak jak to ma miejsce w przypadku wielu gier z gatunku RPG, tak i w Fable doświadczymy złożonego systemu sprawiedliwości. Jeśli gracz popełni przestępstwo i zostanie to zauważone przez jakiegoś mieszkańca, ten ostatni postara się zaalarmować strażników - w tym przypadku nasza postać zostanie uznana za przestępcę. Jednakże możemy wtedy albo przekupić straże albo próbować przeprosić za swoje przewiny, w ostateczności możemy próbować zabić strażników. Jeśli jednak nie powiedzie się żadna z tych opcji, wylądujemy w więzieniu.

Uważni gracze znajdą w Fable mnóstwo tzw. Easter Eggs oraz specjalnych bonusów a także mini gier jak np. łowienie ryb. A to wszystko już całkiem niedługo. Wydanie gry według jej twórców nastąpi szybciej niż wszyscy się spodziewają - obecnie Fable przechodzi fazę testów.