Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 listopada 2007, 14:56

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Poznaliśmy zarys fabuły filmu na podstawie serii gier Onimusha

O filmie opartym na popularnej serii gier Onimusha wiedzieliśmy do tej pory jedynie tyle, że powstanie, wystąpi w nim Takeshi Kaneshiro, a reżyserią zajmie się Christophe Gans, który przy Silent Hill pokazał już, że potrafi w ciekawy sposób przenieść na język filmu klimat gry. Obecnie poznaliśmy zarys fabuły kinowej produkcji, nad którą prace rozpoczną się w kwietniu przyszłego roku.

O filmie opartym na popularnej serii gier Onimusha wiedzieliśmy do tej pory jedynie tyle, że powstanie, wystąpi w nim Takeshi Kaneshiro, a reżyserią zajmie się Christophe Gans, który przy Silent Hill pokazał już, że potrafi w ciekawy sposób przenieść na język filmu klimat gry. Obecnie dzięki serwisowi CommingSoon.net poznaliśmy zarys fabuły kinowej produkcji, nad którą prace rozpoczną się w kwietniu przyszłego roku.

Akcja filmu osadzona jest w feudalnej Japonii, w roku 1582. Zły władca Nobunaga zostaje osaczony przez wojowników ninja prowadzonych przez dzielnego samuraja Samanosuke. Decyduje się popełnić samobójstwo, by nie wpaść w ręce wroga. Tak też robi, ale dwóch czarnoksiężników przywraca go do życia. W nowej, przerażającej formie Nobunaga knuje niecne plany, do których realizacji potrzebuje dwóch kobiet.

Pierwszą z nich jest córka holenderskiego kupca. Zostaje porwana z pokładu statku przez niezwyciężonych, tajemniczych wojowników. Jej mentor i przyjaciel Jacob rusza na ratunek, podążając za porywaczami.

W tym samym czasie porwana zostaje księżniczka Yuki. Jej porywaczami okazują się wojownicy ninja będący połączeniem ludzi i pająków. Samuraj Samanosuke wyrusza, by odnaleźć Yuki. Po drodze łączy siły z Jacobem. Podczas podróży otrzymuje magiczny miecz, a także dowiaduje się o ceremonii, która ma odbyć się w zamku Inbayama. Jej skutkiem ma być przesłonięcie słońca.

Jacob i Samanosuke wraz z grupą sprzymierzeńców przypuszczają atak na zamek, pragnąć odbić porwane kobiety i przerwać ceremonię. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli, a Samuraj staje przed trudnym wyborem. Cena za uratowanie Yuki może być naprawdę wysoka…