Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Onimusha Tactics (GBA)

Onimusha Tactics GBA

Połączenie taktycznej, turowej strategii oraz klasycznej gry role-playing. Bierzemy udział w serii pojedynków, rozgrywanych na specjalnie przygotowanych do tego celu planszach.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Onimusha Tactics (GBA)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

11listopada2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Onimusha Tactics jest kolejną odsłoną słynnej i cenionej przez wiele osób serii gier. W tym przypadku nie mamy jednak do czynienia z grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Zgodnie z tym co może sugerować tytuł opisywanej gry, Onimusha Tactics jest połączeniem turowej strategii taktycznej oraz gry role-playing. Tytuł ten pod wieloma względami zdaje się więc przypominać takie produkcje jak chociażby Disgaea czy Final Fantasy Tactics Advance. Za produkcję i wydanie tej gry odpowiedzialny jest doskonale znany graczom koncern Capcom. Warto jednocześnie dodać, iż Onimusha Tactics jest jedyną grą z tej serii, która ukazała się na przenośnej konsolce firmy Nintendo.

Wątek fabularny, wbrew temu co można byłoby sądzić, odgrywa co najwyżej symboliczną rolę. Praktycznie cała zabawa opiera się bowiem na wykonywaniu misji, które polegają na staczaniu bardzo dużej ilości pojedynków. Walki te rozgrywane są w systemie turowym. Oznacza to, iż obie drużyny (gracza oraz przeciwnika – sterowana przez sztuczną inteligencję) wykonują swoje ruchy na zmianę. Wykonanie każdej czynności zabiera określoną ilość punktów ruchu. Po ich wyczerpaniu możemy wybrać inną postać, bądź też zaczekać na ruch przeciwnika. Drużyna gracza może składać się z maksymalnie ośmiu postaci. Skład ekipy ustalany jest oczywiście przed rozpoczęciem starcia. Nie przewidziano bowiem możliwości wymieniania członków drużyny podczas właściwej bitwy.

Każda z dowodzonych postaci może wykonywać kilka dość standardowych czynności. Możemy więc zmieniać pozycję danego członka drużyny (włącznie z obracaniem go we właściwą stronę), odpalać różne typy ataków, czy wreszcie korzystać z inwentarza. Na uwagę zasługują wyjątkowo potężne ataki o nazwie Issen, pozwalające zabić lub mocno zranić wybranego wroga jednym ciosem. Po zakończeniu bitwy postaci otrzymują oczywiście punkty doświadczenia oraz pozyskują nowe umiejętności. Wyświetlane są również szczegółowe statystyki. Na uwagę zasługuje możliwość upgrade’owania oraz tworzenia nowych elementów wyposażenia. Do tego celu wykorzystuje się magiczne kamienie. Wizualnie Onimusha Tactics prezentuje dość zbliżony poziom wykonania do gry Final Fantasy Tactics Advance. Wydarzenia obserwujemy bowiem w rzucie izometrycznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Onimusha Tactics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Capcom podaje terminy premier filmów Onimusha i Clock Tower

wiadomość13 czerwca 2008

Już od kilku lat nie możemy doczekać się momentu, kiedy survival horror Clock Tower oraz seria Onimusha trafią na srebrny ekran. Najwyraźniej aby coś się w tej sprawie wyjaśniło, trzeba było czekać aż na 25 rocznicę istnienia firmy Capcom, wydawcy obu tytułów. W ramach obchodów swoich urodzin przedsiębiorstwo ujawniło przybliżone daty kinowych debiutów zapowiedzianych niegdyś obrazów.

Poznaliśmy zarys fabuły filmu na podstawie serii gier Onimusha

wiadomość8 listopada 2007

O filmie opartym na popularnej serii gier Onimusha wiedzieliśmy do tej pory jedynie tyle, że powstanie, wystąpi w nim Takeshi Kaneshiro, a reżyserią zajmie się Christophe Gans, który przy Silent Hill pokazał już, że potrafi w ciekawy sposób przenieść na język filmu klimat gry. Obecnie poznaliśmy zarys fabuły kinowej produkcji, nad którą prace rozpoczną się w kwietniu przyszłego roku.

Znamy odtwórcę głównej roli w filmie na podstawie gry Onimusha
Znamy odtwórcę głównej roli w filmie na podstawie gry Onimusha

wiadomość6 czerwca 2007

Kilka tygodni temu ujawniono, że Christophe Gans, reżyser mający na swoim koncie takie produkcje jak Braterstwo wilków czy Silent Hiill, przystępuje do prac nad filmem opartym o grę Onimusha. Obecnie znamy nazwisko aktora, który wcieli się w rolę głównego bohatera.