Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2010, 07:36

autor: Olek

Polska edycja Torchlight już w sklepach

Po długich oczekiwaniach swoją premierę ma dziś Torchlight. Debiutancka gra studia Runic Games wydana została przez firmę FonoGAME w polskiej wersji językowej. W zestawie, który trafił do sprzedaży, znajdują się także edytor przygód, dwie naklejki, instrukcja i materiały dodatkowe na płycie DVD.

Po długich oczekiwaniach swoją premierę ma dziś Torchlight. Debiutancka gra studia Runic Games wydana została przez firmę FonoGAME w polskiej wersji językowej. W zestawie, który trafił do sprzedaży, znajdują się także edytor przygód, dwie naklejki, instrukcja i materiały dodatkowe na płycie DVD.

Polska edycja Torchlight już w sklepach - ilustracja #1

Na całym świecie gra Torchlight sprzedała się już w ponad 500 tys. egzemplarzy.

Jak na kogoś, kto dopiero raczkuje na krajowym rynku wydawców i dystrybutorów gier, firma FonoGAME wyznaczyła sobie karkołomne zadanie. Polska premiera Torchlight to wyjątkowo trudny debiut. Utrzymana w ciekawej stylistyce gra, za którą stoją twórcy dwóch części kultowego Diablo, wydana została w innych zakątkach globu już osiem miesięcy temu. Tytuł pojawił się także w dystrybucji elektronicznej na platformie Steam, dzięki czemu gracze z całego świata (w tym rzecz jasna także z naszego kraju) mogli go bez żadnych przeszkód nabyć.

O popularności Torchlight najlepiej świadczy fakt, że dostępna na razie jedynie na komputery PC gra, mimo skromnego budżetu produkcji i oszczędnych działaniach marketingowych, sprzedała się dotąd w ponad 500 tysiącach kopii. To z kolei oznacza, że popyt na nią w dużym stopniu został już zaspokojony.

Polska edycja Torchlight już w sklepach - ilustracja #2

Wymagania sprzętowe Torchlight są naprawdę minimalne.

Polski wydawca najwyraźniej nie zraża się tym, licząc że wielu graczy z naszego kraju wciąż nie miało okazji zagrania w skrzyżowanie Diablo i World of Warcraft. W chwili premiery polska edycja Torchlight, wraz ze wspomnianymi bonusami, kosztuje 69,90 zł. Porównując z konkurencyjnymi tytułami nie jest to szczególnie wygórowana cena, jednak trzeba mieć na uwadze, że gra kilkakrotnie wyprzedawana była na Steamie za cenę ok. 20 zł.

Z drugiej strony FonoGAME pochwalić można za to, że podjęło się wprowadzenia na polski rynek ryzykownej, ale bardzo interesującej premiery. Torchlight to przede wszystkim propozycja dla graczy, których znudziło już oczekiwanie na Diablo 3. Dziełu Runic Games trudno odmówić specyficznego klimatu. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Matt Uelmen, co wszystkim fanom Diablo, StarCraft czy World of Warcraft powinno wystarczyć za rekomendację. Jeżeli wziąć pod uwagę wymagania sprzętowe, oprawa graficzna Torchlight stoi na naprawdę wysokim poziomie. Dość powiedzieć, że grę uruchomić można nawet na 10-letnich komputerach, o ile tylko dysponują procesorem Pentium III 800 MHz, 512MB RAM-u i kartą grafiki GeForce 2 MX200.

Polska edycja Torchlight już w sklepach - ilustracja #3

Yoga w wersji na konsolę Nintendo Wii pozwala ćwiczyć w towarzystwie Anji Rubik.

Warto dodać, że również dzisiaj wydawca wprowadza do sprzedaży inną grę. Yoga przeznaczona jest na konsolę Nintendo Wii i pozwala rozpocząć treningi pod wirtualnym okiem Anji Rubik, światowej sławy polskiej top modelki oraz propagatorki jogi.

Więcej informacji o planach wydawniczych FonoGAME dowiecie się, odwiedzając niedawno uruchomioną oficjalną stronę firmy. Polecamy także odsłuchanie jej hymnu w wykonaniu Kamila „Zeusa” Rutkowskiego.