Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2005, 14:59

autor: Karolina "Krooliq" Talaga

Pokemony sprzedają się jak świeże bułeczki

Koncern Nintendo ogłosił właśnie, że rynkowy szał na gry z „kieszonkowymi potworami”, czyli Pokemonami, nie słabnie i produkty z tej serii sprzedają się jak świeże bułeczki.

Koncern Nintendo ogłosił właśnie, że rynkowy szał na gry z „kieszonkowymi potworami”, czyli Pokemonami, nie słabnie i produkty z tej serii sprzedają się jak świeże bułeczki. Od debiutu pierwszych produkcji z Pokemonami w roli głównej, czyli od roku 1996, minęło już 9 lat. Przez ten czas koncernowi Nintendo udało się rozprowadzić w skali globalnej ponad sto pięćdziesiąt milionów (!) egzemplarzy produktów z w/w serii.

Dodajmy, że sukces Pokemonów będzie trwał zapewne nadal, gdyż dwa dni temu ukazała się kolejna gra, zatytułowana Pokemon XD: Gale of Darkness.

W najnowszej odsłonie, Pokemon XD: Gale of Darkness, gracz wciela się w rolę Michaela, który – jak to bywa w RPG-ach – jest jedynym bohaterem zdolnym ocalić świat. W tym konkretnym wypadku chodzi świat Orre i życie Shadow Pokemonów, które zostały opętane przez złe moce. Michael razem z Eevee wyrusza w podróż, u której końca stoi wyjaśnienie tajemnicy Shadow Lugia – legendarnego i najsilniejszego Pokemona.

Więcej informacji o Pokemon XD: Gale of Darkness oraz o innych grach spod znaku „kieszonkowych potworów” znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.