Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2007, 07:46

Pogromcy duchów powrócą w grze komputerowej!

W grudniowym numerze magazynu Game Informer znajdziemy zapowiedź nowej gry z serii Ghostbusters, która będzie kontynuacją opowieści zapoczątkowanej w dwóch filmach Ivana Reitmana.

W grudniowym numerze magazynu Game Informer znajdziemy zapowiedź nowej gry z serii Ghostbusters, która będzie kontynuacją opowieści zapoczątkowanej w dwóch filmach Ivana Reitmana.

Pogromcy duchów powrócą w grze komputerowej! - ilustracja #1

Szczegóły dotyczące tej produkcji są na razie bardzo skąpe, ale dają pewien pogląd z czym będziemy mieć do czynienia. Wiadomo już, że w pracach nad grą czynny udział biorą Harold Ramis i Dan Aykroyd. To właśnie oni w głównej mierze przyczynili się do powstania scenariusza filmów z 1984 i 1989 roku, na dodatek w obu tych obrazach wystąpili, wcielając się w główne role. Game Informer zapewnia, że współpraca aktorów nie ogranicza się do podłożenia głosów wirtualnym bohaterom. Zarówno Ramis, jak i Aykroyd mają czynny udział w powstawaniu fabuły gry.

W chwili obecnej nie dysponujemy informacjami na temat producenta programu, ale jest już pewne, że nie jest on opracowywany przez studio Zoolfly. O słoweńskim deweloperze było głośno w styczniu bieżącego roku, gdy na łamach serwisu YouTube pojawiło się kilka filmów świadczących o tym, że to właśnie on może odpowiadać za stworzenie gry Ghostbusters. Kto zatem pełni obowiązki producenta programu? Tego dowiemy się w chwili, gdy magazyn Game Informer trafi do kiosków.

Gra Ghostbusters przygotowywana jest na następujące platformy sprzętowe: PlayStation 2, PlayStation 3, PC, Xbox 360 oraz Wii.

Uaktualnienie: Kilka informacji na temat gry podaje również internetowy serwis Variety. W opublikowanym wczoraj artykule czytamy, że oprócz Harolda Ramisa i Dana Aykroyda, w grze zobaczymy również innych aktorów, a właściwie ich wirtualne odpowiedniki. W obsadzie znaleźli się m.in. Ernie Hudson (Winston Zeddmore), Bill Murray (dr Peter Venkman), William Atherton (Walter Peck), Annie Potts (Janine Melnitz) oraz Brian Doyle Murray. Akcja filmu ma rozpocząć się tuż po wydarzeniach opowiedzianych w drugim filmie. Produkcją gry zdaniem serwisu Variety zajmuje się koncern Vivendi Games.