Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2012, 18:12

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 września)

Ten tydzień był dosyć skromny pod względem premier i zapowiedzi wydawniczych, ale obfitował za to w wiele innych ciekawych wiadomości. Dowiedzieliśmy się m.in. o wysokich pre-orderach gier Medal of Honor: Warfighter i Borderlands 2, a Microsoft potwierdził polski dubbing w Halo 4. Wiemy też kogo głosy usłyszymy w F1 2012 i LittleBigPlanet Vita

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 września) - ilustracja #1
Poznaliśmy obsadę polskiej wersji LittleBigPlanet na PlayStation Vita.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Tym razem pod względem zapowiedzi było bardzo skromnie. Do sprzedaży w tym tygodniu trafiła również tylko jedna nowa gra. Mimo to, działo się jednak całkiem dużo.

Zapowiedzi wydawnicze

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 września) - ilustracja #2
Pro Evolution Soccer 2013

Firma Galapagos Interactive ogłosiła, że gra Pro Evolution Soccer 2013 trafi do sprzedaży w polskich sklepach 20 września tego roku. W naszym kraju najnowsza odsłona serii zadebiutuje w wersjach na PC, PlayStation 2, PSP, Xbox 360 i PlayStation 3. Ostatnie dwie wymienione platformy oraz wydanie na PC ukażą się z przygotowanymi na polski rynek opakowaniem i szczegółową instrukcją.

Pozostałe wieści

Medal of Honor: Warfighter

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 września) - ilustracja #3
Promocyjne, stalowe pudełko Medal of Honor: Warfighter

Rodzimy oddział firmy Electronic Arts pochwalił się, że gra Medal of Honor: Warfighter jest najchętniej zamawianym w ramach pre-orderu tytułem ze wszystkich odsłon serii, jakie ukazały się w Polsce od czasu debiutu cyklu konsoli PlayStation w 1999 roku. Aby podziękować fanom zorganizowano małą promocję. Do czasu wyczerpania zapasów do wszystkich złożonych zamówień przedpremierowych będzie dodawane metalowe pudełko na grę, na którym – tak jak na standardowym opakowaniu tytułu – widnieje żołnierz jednostki GROM.

Warto też wspomnieć, że nasz serwis wspólnie z Electronic Arts zorganizował konkurs, w którym do wygrania są koszulki Medal of Honor: Warfighter. W jego ramach wszyscy Czytelnicy mają szansę zadania pytań byłemu żołnierzowi elitarnej świecie jednostki GROM. Na pytania czekamy do niedzieli, 9 września, do godz. 23:59. Zainteresowanych wzięciem udziału w zabawie odsyłamy do poświęconej jej wiadomości:

Borderlands 2

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 września) - ilustracja #4

Cenega nie zamierzała pozostawać w cieniu Electronic Arts, więc jej przedstawiciele pochwalili się popularnością, jaką w naszym kraju cieszy się nadchodzące Borderlands 2. Niestety, nie podano konkretnych liczb. Poinformowano za to, że zsumowana liczba zamówień przedpremierowych na trzy wszystkie platformy docelowe jest dziesięciokrotnie większa niż w przypadku pierwszej części, wydanej trzy lata temu. Przypomnijmy, że na półki polskich sklepów Borderlands 2 trafi 21 września tego roku.

Halo 4 z pełną lokalizacją

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 września) - ilustracja #5
Cortana przemówi po polsku.

Firma Microsoft poinformowała, że Halo 4 ukaże się w wersji w pełni zlokalizowanej, czyli z polskim dubbigiem. Jest to pierwszy taki przypadek w historii tego cyklu. Co ciekawe, będzie też można nabyć osobną edycję, w której zarówno dialogi, jak i napisy będą w języku angielskm.

Uprising44 na ostatniej prostej

Wszystko wskazuje na to, że trapiony serią problemów projekt Uprising44 wreszcie ujrzy światło dzienne. Studio DMD Enterprise poinformowało, że gra ukaże się 15 września 2012 roku. Niestety, tylko w Czechach dostępna ma być edycja pudełkowa. Mieszkańcom pozostałych krajów pozostanie dystrybucja elektroniczna. Tytuł będzie można nabyć w wersji angielskiej m.in. na platformie Gamers’ Gate (docelowo pojawi się także na Originie, Get Games i Green Man Gaming). Jego cena w pre-orderze wynosi 11,99 euro, czyli około 53 złote. Przy okazji ujawniono minimalne wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows Vista/7
 2. Procesor: Dual Core 2,4 GHz
 3. Karta graficzna: GeForce 9800 / Radeon 4830 lub lepsza
 4. Pamięć operacyjna: 4 GB
 5. Dysk twardy: 5 GB

Game Industry Trends 2012

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 września) - ilustracja #6

Warto też wspomnieć o tegorocznej edycji konferencji Game Industry Trends, która odbędzie się w dniach 17-18 września w Warszawie. Organizator imprezy, czyli firma NoNoobs.pl, ujawnił jej szczegółowy plan. Wśród prelegentów pojawią się m.in. Tomasz Gawlikowski z Techlandu, Sebastian Barbanow z Fabryki Gier, Stan Just z 11 bit Studios, Paweł Tkaczyk (autor Grywalizacji), Mariusz Klamra – prezes zarządu GRY-OnLine S.A. oraz Adrian Chmielarz, czyli do niedawna szef studia People Can Fly. Zaprezentowane zostaną również wyniki badań przeprowadzonych na polskich graczach.

Obsada polskich wersji F1 2012 i LittleBigPlanet Vita

W zeszłym tygodniu firma CD Projekt poinformowała, że F1 2012 ukaże się w naszym kraju w wersji w pełni zlokalizowanej. Teraz dowiedzieliśmy się, kto podłoży w niej głosy. Paweł Ciołkosz wcieli się w inżyniera wyścigowego, w roli kierowcy wystąpi Grzegorz Kwiecień, a komentatorem będzie Jakub Kamieński. Gra trafi do sprzedaży 21 września tego roku.

Dzięki serwisowi Filmweb poznaliśmy też obsadę polskiej wersji LittleBigPlanet na konsolę PlayStation Vita:

 1. Narrator - Paweł Szczęsny
 2. Pułkownik Poplątek - Wojciech Machnicki
 3. Marianna Noisette - Joanna Pach
 4. Pani Wesołowska - Agnieszka Żulewska
 5. Szymon Silnoręki - Jacek Kopczyński
 6. Lalkarz - Andrzej Blumenfeld
 7. Niesamowity Otis - Mirosław Wieprzewski

Ciekawe linki

gry