Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2020, 11:42

autor: Karol Laska

Plotka: powstaje remake Metal Gear Solid od twórców Demon’s Souls na PS5

Z internetowych przesłanek wynika, że studio Bluepoint Games, twórcy nowego Demon’s Souls, pracuje od kilku lat nad remakiem pierwszego Metal Gear Solid.

W SKRÓCIE:
  1. wiarygodny informator twierdzi, że od 3 lat tworzony jest remake Metal Gear Solid;
  2. ma za niego odpowiadać Bluepoint Games mające już na swoim koncie odświeżone wersje Uncharted, Shadow of the Colossus czy Demon’s Souls;
  3. internetowe plotki pokrywałyby się z jednym z tweetów studia, w którym deweloperzy ewidentnie coś graczom sugerują.

Seria Metal Gear Solid zapisała się w pamięci graczy jako coś jedynego w swoim rodzaju, a jej twórca, Hideo Kojima ruszył z innymi nietuzinkowymi projektami – najnowszym z nich jest Death Stranding. Mimo to fani mogli cieszyć się niedawno reedycjami pierwszej i drugiej części MGS, które pojawiły się na GOG-u, a i teraz mogą żywić wielkie nadzieje na coś więcej, jeśli wierzyć doniesieniom pewnego zaufanego internetowego informatora.

Użytkownik Moore’s Law Is Dead, czyli insider słynący głównie z tego, że przewidział (na podstawie swoich źródeł) z rocznym wyprzedzeniem zapowiedź God of War: Ragnarok, wrzucił kilka dni temu na swój kanał youtube’owy podcast, w którym poinformował między innymi o trwaniu prac nad remakiem pierwszego Metal Gear Solid.

Tytuł powstaje już ponoć od 3 lat, a odpowiada za niego studio Bluepoint Games – znane z wszelkiego rodzaju remasterów i remake’ów tworzonych na konsole PlayStation, na przykład Shadow of the Colossus (na PS4) czy Uncharted: The Nathan Drake Collection (również na PS4). Odświeżony MGS miał powstawać równolegle z nowym Demon’s Souls, a w proces produkcyjny zaangażowany jest również Mark Cerny, główny architekt systemów PS4 oraz PS5.

Zrozumiemy, jeżeli nie zdecydujecie się zaufać doniesieniom internetowego insidera, ale warto zaznaczyć, że jego teza pokrywa się z serią easter eggów, jakie ostatnio wypłynęły ze strony Bluepoint Games. Jeden z nich znajdziecie właśnie w Demon’s Souls i objawia się on w pewnym urywku dźwięku, który został przez fanów porównany do odgłosu Metal Gear Rexa z MGS (via Game Rant). Kolejne puszczenie oczka do internautów łatwo zauważyć w październikowym tweecie studia sprzed roku - w jego treści deweloperzy życzą nam „metalowego Halloween”. Taki dobór słów raczej nie jest przypadkowy, ale póki nic nie zostało potwierdzone, my także nie możemy być niczego pewni. Na razie czekamy niecierpliwie na więcej wieści, chociażby o platformach, na jakich potencjalnie pojawi się gra.

Plotka: powstaje remake Metal Gear Solid od twórców Demon’s Souls na PS5 - ilustracja #1
Słówka „metal” oraz „Halloween” nie są raczej częstym połączeniem. Źródło: Bluepoint Games, Twitter