Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2015, 11:25

autor: Entelarmer

Pliki Half-Life 3 w patchu do gry Dota 2? Kolejne spekulacje

Firma Valve wypuściła aktualizację do gry Dota 2, w której umieszczono pliki sugerujące powstanie Half-Life 3. Znalazły się w nich wzmianki m.in. o Kombinacie, zachowaniu NPC-ów oraz działkach pulsacyjnych.

Choć Duke Nukem Forever po wielu latach w końcu się ukazał, gracze znaleźli kolejną produkcję, której, jak się zdaje, mogą wyglądać w nieskończoność. Na Half-Life 3, bo nim mowa, fani serii czekają od 2011 roku, a ciało Gordona Freemana – głównego bohatera obu odsłon Half-Life – można było znaleźć w innych produkcjach (ostatnio w grze Mad Max). Stale też pojawiały się plotki o rzekomych plikach czy fragmentach kodu w produkcjach firmy Valve, które miały wskazywać na to, że trwają prace nad trójką. Najnowsze tego typu doniesienie związane jest z aktualizacją do gry DOTA 2, w ramach której gra przeszła na silnik Source 2. Gracze za pomocą serwisu SteamDB wyszukali w niej trzy pliki: rpg.txt, ai.basenpc.txt oraz – uwaga – hl3.txt.

„Chcę wierzyć”, czyli sztandarowe hasło zwolenników teorii o trwających pracach nad Half-Life 3. - Pliki Half-Life 3 w patchu do DOTA 2? Kolejne spekulacje - wiadomość - 2015-10-13
„Chcę wierzyć”, czyli sztandarowe hasło zwolenników teorii o trwających pracach nad Half-Life 3.

Oczywiście w żadnym z nich nie pada słowo „half” ani tym bardziej „life”, jednakże ich treść wyraźnie nie pasuje do produkcji MOBA od Valve. W ostatnim pliku możemy przeczytać nie tylko o zjeżdżaniu na linie czy rzeczywistości wirtualnej, lecz także o oddziałach i NPC-ach. Mało tego – nieco dalej można znaleźć linijkę „npc_turret_ceiling_pulse”, a przecież karabiny pulsacyjne były typowym wyposażeniem żołnierzy Kombinatu, będących przeciwnikami Freemana w dwójce. Jeśli ktoś wciąż nie jest pewien co do związku tego pliku z serią Half-Life, w innym miejscu widzimy tekst: „(Neutral to Combine and doesn\'t take damage)”. „Combine” to, rzecz jasna, angielska nazwa Kombinatu, wielka litera wyraźnie wskazuje na nazwę własną. Można też znaleźć wzmianki o obywatelach (citizens).

W pozostałych dwóch plikach znajdują się linijki dotyczące jednostki wyrzutni granatów (rpg unit), pojazdach oraz zachowaniu postaci niezależnych. Oczywiście nie jest to potwierdzenie dotychczasowych teorii. Może to być rzeczywisty wyciek, celowy lub przypadkowy, ale równie dobrze można to uznać za wyjątkowo umiejętny żart Valve. Pamiętajmy też, że ledwie kilka tygodni temu w trakcie konferencji na tegorocznej imprezie EGX zdecydowanie zaprzeczono, jakoby Half-Life 3 miał być grą wykorzystującą technologię VR. Jak jest naprawdę, raczej szybko się nie dowiemy.

Half-Life to seria FPS-ów od studia Valve, której pierwsza część zadebiutowała w 1998 roku. Half-Life do dziś cieszy się statusem gry kultowej, będąc pierwszą produkcją z długim interaktywnym wprowadzeniem i stanowiąc podstawę dla popularnego cyklu sieciowych strzelanin Counter-Strike. Również Half-Life 2 został ciepło przyjęty przez krytyków (choć niekoniecznie przez fanów), doczekał się też dwóch epizodów, kontynuujących historię Gordona Freemana i jego walki z Kombinatem. Na trzeci epizod czekamy od premiery Episode 2 w 2007 roku, lecz od dawna nie było o nim żadnej wzmianki, podobnie jak o ewentualnej trzeciej odsłonie serii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Half-Life 2: Episode Three

Half-Life 2: Episode Three