Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2015, 10:08

autor: Góral

Mad Max wyjaśnia brak Half-Life 3

W grze Mad Max od studia Avalanche odkryto zabawny easter egg, wyjaśniający zagadkę ciągłego braku Half-Life 3. Okazało się, że taka produkcja nigdy nie powstanie, gdyż jej główny bohater, Gordon Freeman, nie żyje.

W wydanym ostatnio Mad Maksie na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC odkryto rozwiązanie jednej z największych zagadek świata gier wideo – dlaczego jeszcze nie doczekaliśmy się Half-Life 3? Okazało się, że odpowiedź jest prosta – Gordon Freeman nie żyje! Jego ciało zostało odnalezione przez jednego z użytkowników forum Reddit podczas eksploracji pustkowia. Urwana ręka z trzymanym w dłoni łomem, leżąca na drewnianej skrzyni oznaczonej numerem 3, mówi sama za siebie. Jeżeli chcecie samemu odnaleźć „grobowiec” Freemana, to na jednym z poniższych screenów znajdziecie mapę z zaznaczoną lokacją. Dodatkowo powyższe nagranie powinno Wam ułatwić poszukiwania.

Gordon Freeman zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. - Mad Max - w grze odnaleziono ciało Gordona Freemana z Half-Life - wiadomość - 2015-09-23
Gordon Freeman zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

O ile ciało Gordona Freemana w Mad Maxie jest zwykłym easter eggiem, tak Half-Life 3 w dalszym ciągu pozostaje jedną z najbardziej wyczekiwanych gier wideo. Plotki o tym tytule pojawiają się regularnie od kilku lat. W 2011 roku doszły nas słuchy, że zamiast trzeciego epizodu do „dwójki” dostaniemy pełnoprawną część trzecią. Rok później pojawiły się informacje, że gra zostanie zapowiedziana na targach gamescom. Minęło kilka kolejnych miesięcy i wzmiankę o tytule odnaleziono w archiwach Valve. Następnie wyciekła lista osób pracujących przy grze, a jeden z głównych twórców Counter-Strike’a widział ponoć szkice koncepcyjne Half-Lifea 3. Tego typu wyliczankę można by było ciągnąć dłuższy czas, ale faktem jest, ze Valve nie śpieszy się z tą produkcją i tak naprawdę nie wiadomo, czy kiedykolwiek w ogóle się jej doczekamy.

Mad Max - w grze odnaleziono ciało Gordona Freemana z Half-Life - ilustracja #2

Mad Max to trzecioosobowa gra akcji stworzona przez zespół Avalanche Studios. Produkcja ukazała się 1 września na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC. Podczas zabawy wcielamy się w tytułowego Maksa, który po utracie legendarnego samochodu V8 Interceptor musi stworzyć nowy pojazd. Dodatkowo bohater stara się odnaleźć krainę Plains of Silence, w której w końcu zazna spokoju.

Mad Max - w grze odnaleziono ciało Gordona Freemana z Half-Life - ilustracja #3
Lokalizacja grobowca Gordona Freemana w grze Mad Max. - Mad Max - w grze odnaleziono ciało Gordona Freemana z Half-Life - wiadomość - 2015-09-23
Lokalizacja grobowca Gordona Freemana w grze Mad Max.