Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2014, 13:28

[Plotka] Half-Life 3 i Left 4 Dead 3 w produkcji? Twórca Counter-Strike’a twierdzi, że tak

Minh „Gooseman” Le, były pracownik studia Valve Software i współtwórca oryginalnego moda Counter-Strike, oznajmił, że jego dawny pracodawca tworzy gry Half-Life 3 i Left 4 Dead 3. Deweloper twierdzi, że pierwszy tytuł widział na grafikach koncepcyjnych, a drugi w akcji.

Half-Life 3 i Left 4 Dead 3 to tematy, które wracają jak bumerang – historia wszystkich wydarzeń, w których doszukiwano się potwierdzenia, że „Valve Software potrafi liczyć do trzech”, mogłaby posłużyć do napisania książki. Wczoraj kolejnego rozdziału tej opowieści dostarczył nam Minh „Gooseman” Le, Wietnamczyk, który zasłynął jako współtwórca pierwotnej wersji moda Counter-Strike do gry Half-Life, a potem przez kilka lat pracował w firmie Gabe’a Newella. W wywiadzie, jaki przeprowadzono z nim w serwisie Twitch.tv, deweloper podzielił się informacją, że jego były pracodawca ma w planach oba wymienione we wstępie tytuły. Co jednak ciekawe, Minh Le nie wyjawił tego jako sekretu – jest on przekonany, że plany Valve są wszystkim wiadome.

Ktoś zbiera się już do zakrzyknięcia „Half-Life 3 confirmed!”? - [Plotka] Half-Life 3 i Left 4 Dead 3 w produkcji? Twórca Counter-Strike’a twierdzi, że tak - wiadomość - 2014-05-23
Ktoś zbiera się już do zakrzyknięcia „Half-Life 3 confirmed!”?

”Sądzę, że prowadzenie prac nad tymi grami to wiedza powszechna i że nie będzie żadną rewelacją, jeśli powiem: „Tak, widziałem trochę obrazków, np. grafiki koncepcyjne”. Mógłbym chyba rzec, że widziałem coś, co przypominało uniwersum Half-Life’a. Nie zaskoczyłbym nikogo stwierdzeniem „Tak, pracują nad tym”, więc zaryzykuję tylko tyle: „Udało mi się zobaczyć concept-arty z Half-Life’a 3.”

Jak więc widać, kolejne przygody Gordona Freemana jeszcze nie są przesądzone – istnienie rysunków koncepcyjnych może oznaczać jedynie wstępne projektowanie gry. Nie wiemy też, czy owe grafiki nie pochodzą sprzed wielu lat. Szanse są tym mniejsze, że na początku bieżącego roku sam Gabe Newell wyjawił, iż Valve nie stworzyło do tej pory nowego Half-Life, bo zwyczajnie nie jest on potrzebny firmie, która czerpie ogromne zyski ze Steama.

Czyżby faktycznie szykowało się Left 4 Dead 3, a wraz z nim silnik Source 2? - [Plotka] Half-Life 3 i Left 4 Dead 3 w produkcji? Twórca Counter-Strike’a twierdzi, że tak - wiadomość - 2014-05-23
Czyżby faktycznie szykowało się Left 4 Dead 3, a wraz z nim silnik Source 2?

Natomiast inaczej rzecz ma się w przypadku potencjalnej następnej odsłony serii kooperacyjnych strzelanek z zombie w roli głównej:

”Coś, czym jestem naprawdę podekscytowany, to Left 4 Dead nowe Left 4 Dead... Nie będzie nowością, jeśli powiem, że widziałem tę grę i wygląda świetnie.”

Wbrew słowom „Goosemana”, jest to nowość – deweloper nie zdawał sobie sprawy, że Valve Software nie powiedziało jeszcze niczego oficjalnie również w temacie owej produkcji. Zatem o ile liczenie na Half-Life’a 3 może być robieniem sobie złudnej nadziei, tak w temacie Left 4 Dead 3 coś faktycznie wydaje się być na rzeczy – zwłaszcza że niecały rok temu pojawiły się pogłoski o powstawaniu owej gry, które zostały potem dodatkowo potwierdzone przez „anonimowe źródło bliskie Valve”.