Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2015, 10:11

autor: Luc

The Last of Us 2 – Naughty Dog odniosło się do plotek o sequelu

Ogromny sukces The Last of Us niemal gwarantuje, że prędzej czy później ujrzymy także i drugą część. Plotki na ten temat krążą po sieci od dłuższego czasu i Naughty Dog nareszcie je skomentowało.

Niewykluczone, że w kontynuacji ponownie ujrzymy Joela i Ellie. - The Last of Us 2 – Naughty Dog odniosło się do plotek o sequelu - wiadomość - 2015-09-23
Niewykluczone, że w kontynuacji ponownie ujrzymy Joela i Ellie.

Pomimo tego, że na współczesnym rynku nowym markom niesamowicie trudno jest się wybić, studio Naughty Dog udowodniło, że nie jest to niemożliwe. The Last of Us – survival horror przeznaczony początkowo jedynie na PlayStation 3 – okazał się być wielkim hitem i uwzględniając wyniki reedycji na kolejnej konsoli Sony, sprzedał się w ponad 8 milionach egzemplarzy na całym świecie. Ogromny komercyjny sukces szybko doprowadził do powstania plotek na temat potencjalnej kontynuacji, a atmosferę dodatkowo podgrzał Nolan North użyczający głosu w pierwszej części. Kilka tygodni temu powiedział wprost: „Wiem, że pracują nad The Last of Us 2”. Naughty Dog nie skomentowało tej kategorycznej wypowiedzi w żaden sposób… aż do teraz.

Neil Druckmann, dyrektor kreatywny studia, w wywiadzie dla Official PlayStation Magazine UK odniósł się do spekulacji w następujący sposób:

Rozważaliśmy różne opcje, które moglibyśmy wykorzystać przy kolejnej grze - The Last of Us 2 z nowymi postaciami, kontynuację historii Joela i Ellie, ale również zrobienie czegoś nowego w klimatach sci-fi czy choćby czystego fantasy. Dla każdego z tych pomysłów przygotowywaliśmy również wstępny prototyp (…) Nolan miał więc częściowo rację – faktycznie nad czymś pracujemy, ale nie mamy jeszcze nawet pojęcia, nad czym konkretnie. Dowiemy się dopiero kilka miesięcy po tym jak skończymy przygotowywać Uncharted 4.

Co tak naprawdę oznaczają słowa Druckmanna? Póki co The Last of Us 2 jest jedynie w planach, a wszystkie „prace”, jakie trwają nad sequelem, sprowadzają się co najwyżej do rozważania różnych, często absurdalnych koncepcji dotyczących wyglądu i umiejscowienia akcji. Innymi słowy – gra jeszcze nie powstaje, ale po premierze najnowszego Uncharted (marzec 2016) być może Naughty Dog poważniej się nad nią zastanowi.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Last of Us

The Last of Us