Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2015, 10:20

Batman: Arkham Knight - wersja pecetowa wróci do sprzedaży za kilka tygodni

Studio Rocksteady poinformowało, że pecetowa wersja Batman: Arkham Knight powróci do sprzedaży za kilka tygodni. Ponadto ujawniono konkrety odnośnie nadchodzących dodatków DLC. Jeden z nich zaoferuje nową przygodę fabularną, w której pokierujemy Catwoman.

Naprawa wersji pecetowej potrwa jeszcze kilka tygodni. - Batman: Arkham Knight - wersja pecetowa wróci do sprzedaży za kilka tygodni - wiadomość - 2015-09-23
Naprawa wersji pecetowej potrwa jeszcze kilka tygodni.

Wydaje się, że powoli dobiega końca długie oczekiwanie na powrót pecetowej wersji Batman: Arkham Knight do sprzedaży. Studio Rocksteady właśnie poinformowało, że nastąpi to w ciągu najbliższych kilku tygodni. Przypomnijmy, że wydanie PC trafiło na rynek w fatalnym stanie technicznym. Gra była pełna błędów, brzydsza niż wersje konsolowe, a do tego poziom optymalizacji, a raczej jej brak, powodował, że nawet posiadacze potężnych konfiguracji mieli problemy z uzyskaniem płynnej rozgrywki. Reakcja graczy była tak zła, że wydawca został zmuszony do wycofania gry ze sprzedaży.

Od tego czasu opublikowano kilka mniejszych i większych aktualizacji. Ostatnia z nich, wypuszczona 4 września, doprowadziła produkcję do przyzwoitego stanu, wyraźnie poprawiając wydajność i usuwając wiele błędów. Możemy więc mieć nadzieję, że patch, który ukaże się za kilka tygodni spełni nasze oczekiwania.

Ponadto autorzy ujawnili plany odnośnie DLC na najbliższe tygodnie. Wpierw 29 września ukażą się dwa dodatki:

  1. Crime Fighter Challenge Pack #2 – zestaw nowych wyzwań bojowych, które będziemy mogli rozegrać jako Batman, Nightwing, Robin lub Catwoman. Nie zabraknie także map zaprojektowanych z myślą o Batmobilu.
  2. GCPD Lockdown – krótka przygoda osadzona po wydarzeniach z kampanii, w której jako Nightwing musimy zapobiec ucieczce Pingwina z komisariatu policji Gotham.

Oba dodatki już teraz mogą pobrać posiadacze wersji na PlayStation 4, którzy zakupili przepustkę sezonową. Natomiast w październiku ukażą się trzy kolejne dodatki DLC:

  1. Batman Classic TV Series Batmobile Pack – rozszerzenie oparte na serialu telewizyjnym z lat 60. ubiegłego wieku. W jego skład wejdą nowe skórki dla Batmobilu, Catwoman oraz Robina, jak również dwa tory wyścigowe.
  2. Catwoman's Revenge - dodatek fabularny, którego akcja toczyć się będzie po wydarzeniach z kampanii. Jako Catwoman spróbujemy się zemścić na Riddlerze.
  3. Crime Fighter Challenge Pack #3 - zestaw nowych wyzwań bojowych dla Batmana, Nightwinga, Robina i Azraela.

Wszystkie te dodatki dostępne będą na początku tylko na konsole Xbox One i PlayStation 4. Gracze pecetowi zmuszeni zostaną poczekać dłużej, gdyż obecnie priorytetem jest naprawienie podstawowej wersji gry.

  1. Recenzja gry Batman: Arkham Knight na PS4 – Mroczny Rycerz nie rozczarowuje, ale i nie zaskakuje
  2. Batman: Arkham Knight – oficjalna strona gry