Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2014, 09:45

autor: Góral

The Last of Us: Remastered zadebiutowało na świecie

The Last of Us, jedna z najlepszych gier dostępnych na konsoli PlayStation 3, ukazało się w odświeżonej wersji na PlayStation 4. Oprócz "podstawki", tytuł zawiera także dodatek Left Behind oraz oferuje zmiany w oprawie graficznej (1080p w 60 klatkach na sekundę). Oznacza to mniej więcej tyle, że jeżeli ktoś jeszcze nie grał w dzieło studia Naughty Dog, a posiada next-gena firmy Sony, to powinien koniecznie zaopatrzyć się w The Last of Us: Remastered.

The Last of Us: Remastered w skrócie:
  • Odświeżona edycja gry z 2013 roku dedykowana konsoli PlayStation 4
  • Tytuł oferuje ulepszoną oprawę graficzną (1080p i 60 klatek na sekundę)
  • Zawiera rozszerzenie Left Behind

Dziś na świecie oficjalnie debiutuje gra The Last of Us: Remastered na konsolę PlayStation 4. Tytuł, tak samo jak i pierwotna wersja wydana w 2013 roku na PlayStation 3, zbiera fantastyczne oceny w branżowych mediach, ale tego mogliśmy się spodziewać, w końcu to ta sama produkcja, tylko z usprawnioną oprawą graficzną, działającą w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Pozostając w tym temacie warto także rzucić okiem na poniższe porównanie graficzne starej i nowej wersji The Last of Us, opublikowane na kanale GamesHQMedia w serwisie YouTube. Różnice pomiędzy obiema edycjami oczywiście są, ale jeżeli ktoś liczył na ogromny skok jakościowy, może się poczuć zawiedziony.

Poniżej prezentujemy wybrane oceny światowych mediów:

Krótko pisząc, jeżeli ktoś przegapił ten tytuł na PlayStation 3, to koniecznie musi nadrobić zaległości na PlayStation 4. Jeżeli jednak wymasterowaliście oryginał wzdłuż i wszerz, to The Last of Us: Remastered niczym Was nie zaskoczy.

The Last of Us: Remastered zadebiutowało na świecie - ilustracja #3The Last of Us: Remastered to odświeżona wersja gry The Last of Us od studia Naughty Dog. Tytuł pierwotnie ukazał się w czerwcu 2013 roku na konsoli PlayStation 3, a dziś trafił do posiadaczy PlayStation 4. Produkcja, oprócz zmian w oprawie graficznej, oferuje także rozszerzenie Left Behind, przedstawiające wydarzenia sprzed historii ukazanej w „podstawce”.

Fabuła produkcji opowiada o losach 40-letniego przemytnika broni Joela oraz nastoletniej sieroty Ellie, którzy razem starają się przetrwać w niegościnnym świecie. Akcja rozgrywa się bowiem 20 lat po zniszczeniu cywilizacji przez tajemniczy wirus. Zagrożeniem dla obu bohaterów są nie tylko zmutowane potwory, ale także inni ocalali, którzy nie przebierają w środkach, by zdobyć jedzenie i broń.

TWOIM ZDANIEM

Twoim zdaniem The Last of Us: Remastered to gra, dla której warto kupić PS4?

Nie, taki remake to za mało żeby mnie przekonać.
72,4%
Tak, zdecydowanie warto sprawić sobie dla tej edycji konsolę.
27,6%
Zobacz inne ankiety