Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2017, 09:12

PlayStation Now wzbogaca się o gry z PlayStation 4

Do PlayStation Now włączono 20 tytułów z PlayStation 4. Usługa Sony wzbogaciła się tym samym o takie produkcje jak Killzone: Shadow Fall czy God of War 3 Remastered i umożliwia streamowanie ponad 500 gier. Wśród nich większość wciąż stanowią hity z PlayStation 3.

Gry z PlayStation 4 pozwoliły Sony zrealizować program 500+. - PlayStation Now wzbogaca się o gry z PlayStation 4 - wiadomość - 2017-07-07
Gry z PlayStation 4 pozwoliły Sony zrealizować program 500+.

Sony spełnia złożoną kilka miesięcy temu obietnicę i poszerza bibliotekę gier PlayStation Now o 20 pozycji z PlayStation 4. Oferowany przez usługę zestaw produkcji zwiększył się tym samym z 483 do 503 tytułów. Nowe gry można od teraz streamować za pośrednictwem PC lub PlayStation Vita, po wcześniejszym opłaceniu miesięcznej subskrypcji (kosztującej 10 dolarów) lub poprzez uczestnictwo w 7-dniowym okresie próbnym.

PlayStation: w Stanach „Now”, w Polsce – „Later”.

Choć oferta PlayStation Now z miesiąca na miesiąc wygląda coraz bardziej apetycznie, Polacy muszą obejść się smakiem. Wszystko przez brak dostępności usługi na terenie naszego kraju. Co gorsza, rodzimy oddział Sony wciąż nie podzielił się nawet lakonicznymi informacjami dotyczącymi planowanej (lub nieplanowanej) przyszłości PlayStation Now w Polsce. Poza Stanami Zjednoczonymi PlayStation Now skosztować mogą obecnie tylko Wielka Brytania, Holandia i Belgia.

20 tytułów z PlayStation 4 stanowi gatunkową przekrojówkę. Do najciekawszych pozycji należą zdecydowanie Killzone: Shadow Fall, God of War III Remastered, F1 2015 czy Evolve. Pojawiło się też kilka tytułów „przejściowych”, czyli dostępnych jednocześnie na PlayStation 4 i PlayStation 3, jak Saints Row IV czy WWE 2K16. Pełną listę znajdziecie we wpisie na oficjalnym blogu PlayStation.

Posunięcie japońskiego giganta dobrze wróży dalszemu rozwojowi jego platformy streamingowej. PlayStation Now – czytamy w tym samym wpisie – ma stale powiększać się o nowe tytuły. Ekskluzywne hity pokroju Horizon Zero Dawn, inFamous: Second Son czy – później – Detroit: Become Human mają zatem realna szansę zasilić obfitą bibliotekę gier w przyszłości, dając pecetowcom możliwość posmakowania ekskluzywnych produkcji Sony.