Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2017, 11:12

autor: "Vergil"

Gry z PlayStation 4 wkrótce również na PC

PlayStation Now jest usługą pozwalającą na streaming gier z PlayStation 3, w które grać można zarówno na PlayStation 4, jak i na komputerach osobistych. Jak się okazuje, niebawem do pokaźnej biblioteki dostępnych w niej pozycji dołączą produkcje z najnowszej konsoli stacjonarnej Sony.

PlayStation Now jest usługą opartą na streamingu gier wideo. Do tej pory jej bibliotekę zasiliły 483 tytuły z PlayStation 3, wśród których pojawiły się zarówno wielkie hity (na czele z Red Dead Redemption), jak i mniejsze pozycje. Niebawem ich lista ulegnie rozszerzeniu – Japończycy poinformowali bowiem, że do PlayStation Now w najbliższej przyszłości trafią produkcje z PlayStation 4.

W bibliotece PlayStation Now znalazło się do tej pory niemal 500 pozycji. Ich lista w najbliższym czasie obejmie także produkcje z PlayStation 4. - Gry z PlayStation 4 wkrótce również na PC - wiadomość - 2017-03-15
W bibliotece PlayStation Now znalazło się do tej pory niemal 500 pozycji. Ich lista w najbliższym czasie obejmie także produkcje z PlayStation 4.

Co ciekawe, gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni nie zamierza pobierać od graczy dodatkowej opłaty za pachnące świeżością atrakcje – gry zostaną objęte tą samą subskrypcją, którą dotąd opłacali zainteresowani. Kiedy usługa ulegnie stosownemu rozszerzeniu? Na ten moment nie wiadomo – Sony poinformowało jednak, że w ciągu najbliższych tygodni pierwsi szczęśliwcy otrzymają zaproszenia do prywatnych testów wybranych pozycji.

Horizon: Zero Dawn na PC?

Pomimo że na tę chwilę Japończycy nie podzielili się jeszcze oficjalnym zestawieniem gier, które trafią pod skrzydła wciąż rozwijanej usługi, powyższe rewelacje śmiało można uznać za zwiastun zbliżających się wielkimi krokami zmian i przetasowań w branży. PlayStation Now jest bowiem dostępne nie tylko na PlayStation 4, lecz również na komputerach osobistych. Oznacza to, że teoretycznie niebawem pecetowcy będą mogli zagrać w Killzone: Shadow Fall, inFamous: Second Son, a kto wie – może nawet w Horizon Zero Dawn? Aktualnie nic nie jest przesądzone.

Warto nadmienić, że przez jakiś czas usługa była kompatybilna również z PlayStation 3, PlayStation Vita, a także z wybranymi telewizorami Sony i Samsunga. Niemniej, w lutym bieżącego roku gruchnęła wieść o tym, że Sony rezygnuje ze wsparcia tych urządzeń i zamierza koncentrować się na rozwoju PlayStation Now wyłącznie w wersji na PlayStation 4 i PC. W założeniach ma to zapewnić szybszy rozwój całego systemu. Wygląda zatem na to, że podjęta przez Sony decyzja zaczęła przynosić pierwsze efekty.

Oczywiście nie należy zapominać, że na ten moment PlayStation Now nie jest oficjalnie dostępne dla polskich graczy. Sony Interactive Entertainment niestety nabrało wody w usta i jak dotąd nie podzieliło się z graczami żadnymi informacjami na temat choćby przybliżonej daty premiery PlayStation Now nad Wisłą.