Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2017, 10:44

Playerunknown's Battlegrounds otrzyma tryb zombie

Studio Bluehole ujawniło plany wydania trybu zombie dla gry Playerunknown's Battlegrounds. Walka z nieumarłymi kontrolowanymi przez graczy ma być oddzielona od podstawowej gry i ukaże się w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Playerunknown’s Battlegrounds to chyba jedno z największych zaskoczeń pierwszej połowy 2017 roku. Produkcja studia Bluehole trafiła do Wczesnego Dostępu w marcu i nie tylko błyskawicznie zdominowała listę bestsellerów Steama, lecz zdołała utrzymać swoją pozycję przez następne trzy miesiące. Gra zebrała też prawie 50 tysięcy ocen, w większości pozytywnych, mimo typowych problemów wieku dziecięcego (czytaj: optymalizacji). Tymczasem twórcy kontynuują rozwijanie tytułu, według ostatnich doniesień pracując m.in. nad dodaniem systemu dynamicznej pogody, nowych broni oraz kolejnych dwóch map. Oczywiście priorytetem pozostaje optymalizacja, co potwierdza najnowszy wpis studia na Twitterze. Niemniej ujawniono też plany wydania oficjalnego trybu zombie za namową koreańskiej społeczności Playerunknown’s Battlegrounds, zainspirowanej niedawną inicjatywą streamerów na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Nieumarli nie będą częścią podstawowej gry, lecz osobnym sposobem na zabawę, w którym część graczy przejmie nad nimi kontrolę. Na razie nie podano daty premiery, jako że – jak wspomniano – twórcy skupiają się na dopracowaniu samej gry. Pozostaje więc zadowolić się pierwszym zwiastunem udostępnionym przez dewelopera.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej