Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2004, 13:48

autor: Elrond

Plany wydawnicze na Xbox 2 częściowo ujawnione

Nowa generacja konsol zbliża się do nas coraz większymi krokami. Co prawda jeszcze sporo wody w rzekach upłynie, zanim będzie nam dane wziąć te cacka do ręki ale firmy tworzące nowy hardware cały czas atakują nas nowymi informacjami, a to dotyczącymi specyfikacji technicznej a to gier, które będą dostępne na te konsole. I tak możemy się z Wami podzielić informacjami dotyczącymi gier na Xbox 2.

Nowa generacja konsol zbliża się do nas coraz większymi krokami. Co prawda jeszcze sporo wody w rzekach upłynie, zanim będzie nam dane wziąć te cacka do ręki ale firmy tworzące nowy hardware cały czas atakują nas nowymi informacjami, a to dotyczącymi specyfikacji technicznej a to gier, które będą dostępne na te konsole. I tak możemy się z Wami podzielić informacjami dotyczącymi gier, które ukażą się wraz z premierą konsoli Xbox 2 oraz, które są jeszcze w produkcji.

Firma Microsoft, "ojciec" nowej konsoli, zdecydowała, iż tytułem, który zadebiutuje na rynku wraz z następcą Xbox 2, będzie Perfect Dark Zero od Rare. Dodatkowo w dniu jej premiery ukaże się Project Gotham Racing 3 (tytuł roboczy) a także Amped 3. Potwierdzono wydania Madden 2006 oraz ESPN Football 2K6 a także kilka innych gier sportowych od Electronic Arts. Obecnie trwają prace nad kilkoma projektami dla Xbox 2 - Elder Scrolls: Oblivion, niezapowiedziany projekt Bioware oraz gry od DICE, Climax i Starbreeze. Swoje 5 groszy dołoży firma Ubisoft przygotowując parę tytułów z serii Tom Clancy. Niestety muszę zmartwić posiadaczy Xbox, którzy oczekują na pojawienie się Half-Life 2. Wszystko wskazuje na to, iż docelową platformą tej gry będzie Xbox 2.

Więcej informacji na temat samej konsoli jak i gier jej dedykowanych, powinno pojawić się w styczniu, kiedy to Xbox 2 zostanie pokazany światu oficjalnie po raz pierwszy przez Głównego Architekta Oprogramowania giganta z Redmont, powszechnie lubianego Billa Gatesa:)