Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2021, 12:46

Planszówka Skyrim już zebrała ponad milion dolarów

Zbiórka na planszówkę The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Game przekroczyła milion dolarów, co pozwoli wzbogacić grę o dodatkowe elementy.

W SKRÓCIE:
  1. zbiórka na planszówkę Skyrim przekroczyła milion dolarów,
  2. wielokrotne przebicie celu minimalnego pozwoli wzbogacić grę o dodatkowe figurki i minikampanie,
  3. do końca zbiórki pozostało jeszcze 18 dni, więc zgromadzona kwota jeszcze sporo urośnie.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o starcie zbiórki na The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Game, czyli planszówkę przerabiającą na stołowy format przebojowego RPG-a od studia Bethesda z 2011 roku. Teraz wracamy to tego tematu, gdyż zgromadzona przez autorów kwota właśnie przekroczyła milion dolarów.

Zbiórka prowadzona jest w serwisie gamefound. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje 813 tys. funtów, czyli ok. 1,1 mln dolarów. Suma ta ulegnie jeszcze znacznemu zwiększeniu, gdyż do końca akcji pozostało 18 dni.

Cel minimalny zbiórki ustalony został na poziomie 100 tys. funtów. Tak mocne jego przebicie pozwoliło na zwiększenie skali projektu. W efekcie produkcja zyska dodatkowe figurki i zdarzenia losowe oraz kilka minikampanii.

Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Game zaplanowana została na lato przyszłego roku. Projekt powstaje w studiu Modiphius Entertainment. Jego specjalnością jest przerabianie gier wideo na produkcje stołowe. Wcześniej zespół opracował adaptacje takich marek, jak Dishonored, Fallout czy Homeworld: Revelations.

Sukcesowi akcji crowdfundingowej The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Game pomógł fakt, że gry nie trzeba wspierać w ciemno. Autorzy przygotowali demo na Steamie, które uruchamia się w programie Tabletop Simulator PC. Ponadto twórcy udostępnili już podręcznik z regułami rozgrywki.

  1. The Elder Scrolls V: Skyrim The Adventure Game – strona zbiórki w serwisie gamefound
  2. Modiphius Entertainment – oficjalna strona firmy