Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2021, 11:24

WoW Wrath of the Lich King - ruszyła przedsprzedaż planszówki

Wystartowała przedsprzedaż obiecującej gry planszowej World of Warcraft: Wrath of the Lich King – A Pandemic System Board Game.

Jednym z najmocniejszych trendów na rynku planszówek w ostatnich latach stało się adaptowanie na stołowy format popularnych gier pecetowych i konsolowych. Właśnie wystartowały preordery najnowszej produkcji tego typu w postaci World of Warcraft: Wrath of the Lich King – A Pandemic System Board Game. Premiera zaplanowana została na listopad tego roku.

Planszówkę opracowała grupa Z-Man Games i można ją kupić w przedsprzedaży w jej firmowym sklepie, na oficjalnej stronie studia Blizzard Entertaimnent oraz w sieci detalicznej Target. Najniższa cena wynosi 59,99 dolarów, czyli 238 złotych, ale jeśli chcecie zamówić grę do Polski, to z wysyłką zapłacicie ok. 91 dolarów (388 zł).

Dlatego znacznie lepszym pomysłem niż zakup wydania amerykańskiego, wydaje się nabycie wersji polskiej. Ta planowana jest na drugą połowę listopada i jej sugerowana cena detaliczna wyniesie 239,95 zł. Nie powinniście mieć zresztą problemów ze znalezieniem lepszych ofert. Przykładowo w sklepie Rebel.pl możecie kupić grę w preorderze z 15% zniżką za 204 zł.

Zgodnie z tytułem, planszówka zbudowana została na mechanizmach systemu Pandemic. Powstał on na potrzeby gry o walce z globalną pandemią (kilka lat temu ukazała się jej cyfrowa adaptacja), ale potem został z sukcesem wykorzystany w innych markach.

Rozgrywka nastawiona jest na kooperację. Grupa graczy wspólnie musi przeprowadzić inwazję na Północną Grań i ostatecznie pokonać samego Króla Lisza. Zanim do niego dotrze, drużyna będzie musiała przebić się przez trzy dobrze strzeżone regiony z szeregiem misji do wykonania, co jest nowością w grach opartych na mechanice Pandemic.

  1. World of Warcraft: Wrath of the Lich King – A Pandemic System Board Game – strona oficjalna