Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2021, 21:48

Planszówka na podstawie Rainbow Six: Siege ufundowana na Kickstarterze w kilka godzin

Na platformie crowdfundingowej Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniężna firmy Mythic Games dla planszówki będącej adaptacją gry wideo Tom Clancy's Rainbow Six: Siege od Ubisoft Montreal.

Dzisiaj rozpoczęła się kampania crowdfundingowa dla planszowej adaptacji Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege na platformie Kickstarter. Produkcja od Mythic Games ma być wierną „stołową” rekonstrukcją cyfrowego pierwowzoru od Ubisoft Montreal i jak podają twórcy na stronie zbiórki - asymetryczną grą taktyczną. Zainteresowani wsparciem zespołu Mythic i jego produktu 6: Siege - The Board Game mogą to zrobić, wpłacając najróżniejsze kwoty, począwszy od dolara, a kończąc na największym oraz najdroższym pakiecie wartym od 269 (ok. 1020 złotych bez VAT) dolarów w górę. Wyznaczony minimalny próg 380 196 złotych został już przekroczony.

Gra planszowa zostanie podzielona i będzie wydawana w odrębnych wersjach - tak jak w przypadku produkcji Ubisoftu. W podstawowej (za ok. 262 złotych bez VAT) znajdziemy dwudziestu operatorów, w postaci 32-milimetrowych figurek, znanych z pierwszego roku Rainbow Six: Siege oraz dwie mapy: Consulate i Clubhouse. Pojawią się także rozszerzenia w formie dodatkowych pionków postaci oraz plansz do gry, również podobnie jak w przypadku cyfrowego tytułu.

Poniżej znajdziecie film prezentujący zasady oraz podstawy rozgrywki:

Pełną zawartość oraz więcej szczegółów dotyczących 6: Siege - The Board Game możecie znaleźć pod tym linkiem. Zbiórka potrwa jeszcze 10 dni, do tej pory przekazano ponad 1 400 000 złotych w ramach 2600 wpłat.