Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 listopada 2021, 13:05

autor: Edyta Jastrzębska

Gwiazdy Harry’ego Pottera zabiorą fanów w podróż za mury Hogwartu dzięki HBO Max

Minęło dwadzieścia lat odkąd pierwszy film o młodym czarodzieju zadebiutował w kinach. Harry Potter i Kamień Filozoficzny był początkiem niesamowitej przygody dla fanów oraz dla obsady, która spotka się ponownie, aby powspominać tamte czasy w ramach specjalnego materiału dla HBO Max.

Z okazji 20-lecia premiery pierwszego filmu o przygodach Harry’ego Pottera fani będą mieli okazję powrócić za mury magicznego Hogwartu. W dodatku wybiorą się tam razem z głównym trio serii, czyli z Danielem Radcliffem, Emmą Watson i Rupertem Grintem, którzy spotkają się ponownie, aby przygotować specjalny materiał dla HBO Max.

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts opowie o tym, jak powstały filmy, a także będzie zawierać nowe wywiady i rozmowy z członkami obsady. Między mury Hogwartu – poza Radcliffem, Watson i Grintem – powróci również Chris Columbus, reżyser dwóch pierwszych filmów, oraz część obsady serii, w tym Robbie Coltrane, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Tom Felton, Imelda Staunton, James Phelps, Oliver Phelps, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Mark Williams, Matthew Lewis, Ian Hart i Evanna Lynch. Materiał ma być okazją, aby powspominać tę niesamowitą przygodę, która zaczęła się dwadzieścia lat temu, a także uhonorować niezrównaną spuściznę serii i niesamowity wpływ, jaki miała na fanów na całym świecie.

Casey Patterson, producentka wykonawcza Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts, opowiedziała o emocjach obecnych na oryginalnym planie serii:

W powietrzu unosi się magia, dzięki powrotowi obsady na plan Hogwartu, gdzie zaczęli tę przygodę dwadzieścia lat temu. Ekscytacja jest wręcz namacalna, gdy przygotowują się na to, aby zabrać fanów na tę specjalną i osobistą podróż.

Premiera odbędzie się 1 stycznia 2022 roku.

  1. Reżyserska wersja Harry’ego Pottera pokazałaby cieszącą się sympatią postać
  2. Chris Columbus chciałby zekranizować nowego Harry'ego Pottera z oryginalnym trio
  3. Daniel Radcliffe wspomina Harry’ego Pottera z okazji 20-lecia serii

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej