filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 listopada 2021, 00:30

autor: Michał Zegar

Chris Columbus chciałby zekranizować nowego Harry'ego Pottera z oryginalnym trio

Chris Columbus, reżyser filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, wyraził chęć ekranizacji sztuki teatralnej Harry Potter i przeklęte dziecko. Artysta uważa, że aktorzy z oryginalnej serii są teraz w odpowiednim wieku, by zagrać dojrzałe wersje swoich postaci.

Przedwczoraj obchodziliśmy 20-lecie premiery pierwszej filmowej adaptacji cyklu o „chłopcu, który przeżył”. Mowa oczywiście o Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym, za który odpowiedzialny jest nie kto inny jak Chris Columbus (Kevin sam w domu). Reżyser z okazji rocznicy udzielił specjalnego wywiadu dla serwisu Variety, wypowiadając się w nim m.in. o swoim ewentualnym powrocie do czarodziejskiego uniwersum. Jak się okazuje, artysta z wielką chęcią wyreżyserowałby potencjalną ekranizację sztuki teatralnej Harry Potter i przeklęte dziecko:

Chciałbym wyreżyserować …przeklęte dziecko. Jest to świetna sztuka, a dodatkowo „dzieciaki” [aktorzy z oryginalnej serii – dop. red.] są w odpowiednim wieku, by zagrać te role. To taka moja mała fantazja.

Akcja Przeklętego dziecka toczy się 19 lat po wydarzeniach przedstawionych w Insygniach śmierci. Aktorzy wcielający się głównych bohaterów w poprzednich odsłonach – Daniel Radcliffe (32 lata, Harry Potter), Rupert Grint (33 lata, Ron Weasley) oraz Emma Watson (31 lat, Hermiona Granger) – są zatem w tym momencie niemalże w idealnym wieku, by raz jeszcze zagrać swoje książkowe role.

Warto jednak wspomnieć, iż fabuła Przeklętego dziecka skupia się głównie na dzieciach Harry’ego i Draco Malfoya, zaś oryginalną trójkę bohaterów sprowadzano do postaci drugoplanowych. Sztuka – oparta na historii autorstwa J.K. Rowling – została napisana przez Jacka Thorne’a i miała swoją premierę w lipcu 2016 roku. Spotkała się z ciepłym przyjęciem przez krytyków, a także zyskała 11 nominacji do nagród im. Laurence'a Oliviera. Wraz z ukazaniem się na deskach Broadwayu dwa lata później, udało jej się pobić kilka rekordów w sprzedaży biletów. Oficjalnie na ten moment nie ma żadnych planów odnośnie ekranizacji Przeklętego dziecka.

Columbus wyreżyserował również Komnatę Tajemnic. Pałeczkę po nim przejęli Alfonso Cuarón, a następnie Mike Newell, aż ten został zastąpiony przez Davida Yatesa w ostatnich – już bardziej „dojrzałych” – częściach serii. Yates pracuje obecnie nad trzecią odsłoną Fantastycznych zwierząt, a oprócz niej planowany jest też serial osadzony w uniwersum Harry’ego Pottera dla platformy HBO Max. Warto także pamiętać o trzecioosobowej grze akcji Hogwarts Legacy, która ma ukazać się w przyszłym roku na PC-tach, PS4, PS5, Xboxie One oraz Xboxie Series X/S.