Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2021, 12:12

Cyberpunk 2077 a RPG roku - CD Projekt dziękuje za nominację, gracze ją krytykują

Nominacja do The Game Awards 2021 dla gry Cyberpunk 2077 oburzyła niektórych graczy. Uważają oni, że produkcja CD Projekt RED na nią nie zasługuje.

W SKRÓCIE:
  • Nominacja do nagrody dla najlepszej gry RPG, jaką otrzymał Cyberpunk 2077, wzbudziła spore kontrowersje.
  • Wielu graczy uważa, że gra nie zasługuje na takie wyróżnienie.
  • Ma ona jednocześnie blokować miejsce, które należy się innym tytułom.

Wczoraj ogłoszono nominacje do tegorocznych nagród The Game Awards. Wśród gier, które dostąpiły tego zaszczytu, znalazło się wiele tytułów docenionych przez graczy. Obecność jednej produkcji zaskoczyła jednak sporą grupę osób. Mowa tu o Cyberpunku 2077, który jest nominowany do nagród za najlepszą muzykę oraz dla najlepszej gry RPG.

Cyberpunk 2077 a RPG roku - CD Projekt dziękuje za nominację, gracze ją krytykują - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Studio CD Projekt RED podziękowało za nominacje za pośrednictwem oficjalnego konta gry na Twitterze. Druga z wymienionych kategorii wzbudziła jednak spore kontrowersje wśród graczy. Według wielu osób tytuł nie zasługuje na tego rodzaju wyróżnienie. Ponadto ma on blokować miejsce innym, o wiele bardziej zasługującym na to tytułom. Niektórzy użytkownicy Twittera od razu wskazali kontrkandydatów.

Cyberpunk 2077 a RPG roku - CD Projekt dziękuje za nominację, gracze ją krytykują - ilustracja #2
Źródło: Twitter
Cyberpunk 2077 a RPG roku - CD Projekt dziękuje za nominację, gracze ją krytykują - ilustracja #3
Źródło: Twitter

Decyzja o nominowaniu Cyberpunka 2077 do nagrody dla najlepszej gry RPG roku wzbudziła kontrowersje także na Reddicie. Większość graczy zgodziła się, że produkcja polskiego studia zasługuje na nominację w kategorii najlepsza muzyka, lecz nie w przypadku tej dotyczącej gier RPG. Oczywiście bardzo szybko dyskusja zeszła na tory kwestionujące, czym właściwie jest omawiany gatunek i jakie gry mogą posługiwać się tym mianem.

Nastroje wśród graczy są jednak w ogólnym rozrachunku całkiem jasne. Większość z nich nie zgadza się z ujawnioną wczoraj nominacją. Oczywiście ma to związek z ciągnącymi się za grą kontrowersjami i problemami. O tym, czy Cyberpunk 2077 otrzyma wspomnianą nagrodę, czy może skończy się jedynie na nominacji, dowiemy się za niecały miesiąc. Gala The Game Awards 2021 odbędzie się 9 grudnia i będzie transmitowana na żywo m.in. za pośrednictwem Twitcha bądź YouTube’a.

Warto zaznaczyć, że redakcja serwisu GRYOnline.pl zasiada w jury The Game Awards 2021.