Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2021, 11:14

autor: Adrian Werner

Kingdom Come także otrzyma planszówkę

Zapowiedziano Kingdom Come: Deliverance – The Board Game, czyli planszówkę opartą na licencji popularnego RPG-a studia Warhorse.

W SKRÓCIE:
  1. Kingdom Come: Deliverance zostanie zaadaptowane na grę planszową,
  2. projekt pozwoli na zabawę 1-4 graczom,
  3. w rozgrywce kluczową rolę odegra towarzysząca aplikacja mobilna,
  4. zbiórka na planszówkę ruszy w przyszłym roku.

Kolejna popularna gra wideo doczeka się planszowej adaptacji. Zespół Warhorse Studios zapowiedział Kingdom Come: Deliverance – The Board Game, czyli stołową produkcję zainspirowaną historycznym RPG z 2018 roku.

Projekt opracuje specjalizująca się w tej kategorii firma boardcubator. Jak to w przypadku tego typu projektów bywa, autorzy zamierzają zebrać środki na produkcję za pomocą crowdfundingu. Zbiórka ruszy w przyszłym roku w serwisie Gamefound.

Kingdom Come: Deliverance – The Board Game projektowane jest z myślą o 1-4 graczach. Akcja planszówki rozpocznie się w 1421 roku. Uczestnicy zabawy będą wybierać z dużej grupy unikalnych postaci, które mają być rozwijane niczym w klasycznych RPG-ach. Autorzy obiecują rozbudowaną fabułę, której przebieg mamy kształtować własnymi decyzjami.

Pojedyncza sesja planszówki ma trwać od 90 do 150 minut. Integralnym elementem rozgrywki ma być mobilna aplikacja. Zapewni ona dodatkowe informacje, grafiki oraz efekty dźwiękowe. Ponadto każda rozmowa odgrywana będzie przez profesjonalnych aktorów.

  1. Kingdom Come: Deliverance: The Board Game – oficjalna strona planszówki
  2. Strona nadchodzącej zbiórki w serwisie Gamefound
  3. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance – między Gothikiem a Wiedźminem
  4. Kingdom Come Deliverance – poradnik do gry
  5. Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika