Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2021, 11:19

Skyrim zostanie przerobiony na planszówkę

Nadchodzi The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Game, czyli planszowa adaptacja przeboju studia Bethesda.

Adaptacje popularnych gier wideo są już stałym elementem planszówkowego krajobrazu. Najnowszym zapowiedzianym projektem tego typu jest The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Game, które przerobi na stołowy format przebojowego RPG-a od studia Bethesda z 2011 roku.

Za projekt odpowiada firma Modiphius Entertainment, która wcześniej opracowała adaptacje takich marek, jak Dishonored, Fallout czy Homeworld: Revelations. Wydawnictwo zajmuje się zarówno tworzeniem planszówek, jak i papierowych gier fabularnych, a The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Board Game połączy elementy obu tych kategorii.

Premiera gry zaplanowana została na lato przyszłego roku. W serwisie gamefound uruchomiono wczoraj zbiórkę na ten projekt i cel minimalny – ustalony na poziomie 100 tysięcy dolarów – udało się już przebić prawie pięciokrotnie. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje kwotę 470 tys. dolarów. Suma ta mocno jeszcze wzrośnie, gdyż do końca akcji crowdfundingowej pozostały 32 dni.

The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Board Game pozwoli na zabawę solo lub w grupie do czterech osób. Zbiórka na gamefound pozwala złożyć preorder zarówno na podstawową wersję gry, jak i na dwie droższe edycje, oferujące rozszerzenia oraz dodatkowe figurki i inne gadżety.

Co ciekawe, grę można sprawdzić już teraz. Autorzy przygotowali bowiem jej demo na Steamie. Do jego uruchomienia potrzebować będziecie projektu Tabletop Simulator PC, czyli produkcji pozwalającej na zabawę w wirtualne wersje planszówek i stołowych RPG-ów.

  1. The Elder Scrolls V: Skyrim The Adventure Game – strona zbiórki w serwisie gamefound
  2. Modiphius Entertainment – oficjalna strona firmy