Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2015, 09:50

autor: luckie

Pillars of Eternity z poważnym błędem – twórcy ostrzegają i pracują nad rozwiązaniem

Twórcy Pillars of Eternity ostrzegają przed błędem usuwającym pasywne zdolności postaci w momencie podwójnego kliknięcia na przedmiot w ekwipunku. Istnieje kilka sposobów na obejście problemu, a deweloper już pracuje nad stosowną łatką.

Don't doubleclick! It's a trap! - Pillars of Eternity z poważnym błędem – twórcy ostrzegają i pracują nad rozwiązaniem - wiadomość - 2015-03-31
Don't doubleclick! It's a trap!
Jak uniknąć usterki w Pillars of Eternity?
  1. Podwójne kliknięcie na przedmiot w ekwipunku na stałe usuwa pasywne bonusy postaci
  2. Wczytanie save’a „naprawia” głównego bohatera – towarzyszy wystarczy odesłać i przyłączyć z powrotem do drużyny
  3. Przeciąganie przedmiotów na sylwetkę postaci nie wywołuje błędu
  4. Twórcy pracują nad poprawką błędu działającą wstecz

Jeśli od czwartku zagrywacie się w Pillars of Eternity, być może zdążyliście natknąć się na nieprzyjemny błąd występujący w najnowszej produkcji cRPG od studia Obsidian Entertainment, na który skarży się wielu graczy. Otóż podwójne kliknięcie na przedmiot w ekwipunku w celu jego założenia sprawia, że wszelkie umiejętności i bonusy pasywne bohatera przepadają bezpowrotnie. W przypadku towarzyszy podobno wystarczy ich odesłać i z powrotem dołączyć do drużyny, aby przywrócić im utracone cechy, ale jeśli chodzi o głównego bohatera, konieczne może być wczytanie poprzedniego stanu gry. Według niektórych, mimo że niewidoczne, bonusy te wciąż działają, ale jest to niepotwierdzona informacja.

Twórcy uspokajają, że mają już gotowe rozwiązanie tego problemu, teraz pracują tylko nad tym, aby działało ono wstecz – na wszystkie dotychczas dotknięte nim postaci. W międzyczasie zaleca się przeciąganie przedmiotów na sylwetkę bohatera, zamiast podwójnego klikania. Łatka naprawiająca tę usterkę powinna pojawić się w najbliższej przyszłości.

Pillars of Eternity to wydane w zeszłym tygodniu na PC nowe cRPG doświadczonego studia Obsidian Entertainment (twórcy m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas). Tytuł został (słusznie!) okrzyknięty mianem duchowego spadkobiercy Baldur’s Gate z domieszką Planescape Torment i Icewind Dale, dorównując tamtym kultowym produkcjom pod względem fabuły, klimatu oraz grywalności. Pillars of Eternity zdobyło znakomite oceny na całym świecie – w naszej recenzji gra zgarnęła imponujące 9,5/10.

  1. Recenzja gry Pillars of Eternity - wybitnego RPG, opus magnum Obsidianu
  2. Pillars of Eternity – kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona gry Pillars of Eternity