Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2004, 09:39

autor: Klecha

Pierwsze spojrzenie na Crash 'n' Burn i Enthusia Professional Racing

Producenci tytułowych dwóch nowych gier wyścigowych opublikowali właśnie nowe zdjęcia i informacje na ich temat. Na oba tytuły warto rzucić okiem tym bardziej, że stanowią one odpowiedź na bardzo przebojowe gry stworzone przez konkurencję. Crash 'n' Burn przygotowywane przez zespół Climax ma stawić czoła dla Burnout 3: Takedown. Konami natomiast pracuje nad Enthusia Professional Racing, które ma zetrzeć w pył nadchodzące Gran Turismo 4. Czy poradzą sobie w tym starciu?

Producenci tytułowych dwóch nowych gier wyścigowych opublikowali właśnie nowe zdjęcia i informacje na ich temat. Na oba tytuły warto rzucić okiem tym bardziej, że stanowią one odpowiedź na bardzo przebojowe gry stworzone przez konkurencję. Crash 'n' Burn przygotowywane przez zespół Climax ma stawić czoła dla Burnout 3: Takedown. Konami natomiast pracuje nad Enthusia Professional Racing, które ma zetrzeć w pył nadchodzące Gran Turismo 4. Czy poradzą sobie w tym starciu?

Pierwsze spojrzenie na Crash 'n' Burn i Enthusia Professional Racing - ilustracja #1
Pierwsze spojrzenie na Crash 'n' Burn i Enthusia Professional Racing - ilustracja #2
Pierwsze spojrzenie na Crash 'n' Burn i Enthusia Professional Racing - ilustracja #3

Przygotowywane z myślą o posiadaczach konsoli Sony PlayStation 2 lub Microsoft Xbox - Crash 'N' Burn to zręcznościowe wyścigi w których gracz wcieli się w postać jednego z szesnastu rywalizujących ze sobą kierowców biorących udział w szalonych zawodach. Zabawę zaczniemy od wybrania typu naszego samochodu. Dostępne będą cztery kategorie aut: Pickup Truck, Muscle Car, Sports Coupe oraz Hot Hatch. Każdy z nich będzie posiadał inną prędkość maksymalną, zwrotność, wytrzymałość itp. Ponadto każdą cechę modelu możemy podrasować, a wygląd poddać tuningowi zmieniając m.in. jego kolorystykę, obręcze oraz spojlery. Niezwykle przydatne okażą się również specjalne dopalacze i osłony które sprawią że nasz pojazd będzie prawdziwym postrachem dróg. W sumie główny cel zabawy jest tylko jeden - wygrać za wszelką cenę. Oczywiście rzecz w tym żeby dokonać tego w jak najbardziej efektowny sposób. Tym bardziej, że przeciwnicy także nie zamierzają okazywać specjalnego miłosierdzia. Jazda będzie bardzo agresywna - niesamowite kraksy, zajeżdżanie drogi oponentom oraz spychanie ich na barierki, mury czy koła innych pojazdów to tutaj chleb powszedni. Wyścigi będą toczyć się na autentycznych ulicach gigantycznych miast takich jak Miami, San Francisco, Nowy Jork oraz Los Angeles. Gra będzie posiadała wiele trybów rozgrywki o dość dosłownych nazwach: Race, Team Race, Kamikaze, Team Kamikaze, Running Man, Last Man Standing Team, Last Man Standing, Assassination, Running Man oraz Bomb Tag. Główną atrakcją Crash 'N' Burn ma być możliwość prowadzenia pojedynków dla maksymalnie 16 graczy jednocześnie przy wykorzystaniu specjalnych internetowych serwerów gry. Na półki sklepowe w Ameryce Północnej gra trafi już 15 listopada. Europejska premiera będzie miała miejsce już w grudniu.

Pierwsze spojrzenie na Crash 'n' Burn i Enthusia Professional Racing - ilustracja #4
Pierwsze spojrzenie na Crash 'n' Burn i Enthusia Professional Racing - ilustracja #5
Pierwsze spojrzenie na Crash 'n' Burn i Enthusia Professional Racing - ilustracja #6

Enthusia Professional Racing od Konami ma trafić wyłącznie na platformę Sony PlayStation 2. Twórcy gry zamierzają stworzyć realistyczny symulator wyścigów samochodowych. O tym czy gracz okaże się lepszy w pojedynku z pozostałymi kierowcami mają zadecydować przede wszystkim jego własne zdolności, a nie wprowadzanie kolejnych ulepszeń w samochodzie. W tym celu stworzono specjalne rozwiązanie technologiczne. Visual Gravity System ma ukazać prawdziwe zachowanie znajdujących się w ruchu pojazdów na które przecież wpływają siły grawitacji. Ich wpływ mamy odczuwać tak jak w rzeczywistości - zwłaszcza podczas szybkiej jazdy, na wybojach czy przy hamowaniu. Dzięki specjalnemu interfejsowi będziemy na bieżąco informowani o stanie naszego samochodu. Informacje będą dotyczyły m.in. przyczepności opon oraz wytrzymałości poszczególnych elementów auta. W Enthusia Professional Racing bowiem będzie znajdować się kilkaset dokładnie odwzorowanych modeli autentycznych samochodów od ponad 40 znanych na całym świecie producentów. Oczywiście w grze znajdzie się również możliwość ich tuningowania co w efekcie także ma odbić się na zachowaniu pojazdów. Ponadto wyścigi mają toczyć się ma kilkudziesięciu prawdziwych otwartych trasach i zamkniętych torach umieszczonych w różnych lokacjach na kuli ziemskiej. Dla wydłużenia grywalności Konami przygotuje także specjalny generator fikcyjnych losowych tras. Na przebieg zabawy wpłyną również zmienne pory dnia oraz warunki atmosferyczne. W trybie wieloosobowym Enthusia Professional Racing podobnie jak konkurencyjne Gran Turismo 4 pozwoli na rozgrywki dla maksymalnie dwóch graczy jednocześnie. Światowa premiera gry została zapowiedziana na 8 marca 2005 roku.