Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2004, 09:51

autor: Kaiser

Xbox’owy Fatal Fame II – także w Europie

Brytyjski odział Microsoftu poinformował, że nowy survival horror, japończykom znany pod nazwą Fatal Fame II, zostanie wydany także w Europie.

Brytyjski odział Microsoftu poinformował, że nowy survival horror, japończykom znany pod nazwą Fatal Fame II, zostanie wydany także w Europie.

Tak jak w przypadku serii Resident Evil, różnice pomiędzy obiema wersjami gry nie ograniczą się jedynie do języka, lecz także i nazwy, bowiem na pudełku europejskiej edycji widnieć będzie napis Project Zero 2: Crimson Butterfly. Wraz z dzisiejszym wschodem słońca, program ukazał się na półkach amerykańskich sklepów, zaś my, europejscy gracze zmuszeni jesteśmy uzbroić się w cierpliwość i czekać aż Microsoft poda dokładną datę premiery na Starym Kontynencie.

Project Zero 2 to konwersja znanego survival horror, który pod koniec ubiegłego roku zaatakował posiadaczy konsol PlayStation 2. Gra opowiada historię dwóch sióstr-bliźniaczek, które przypadkiem znalazły się w mrocznej wiosce zamieszkałej przez duchy, demony i inne istoty, których wygląd przyprawia o szybsze bicie serca. Teraz, dziewczynki uzbrojone jedynie w aparaty fotograficzne muszą stawić czoła hordom upiorów zamierzających ukraść dusze naszym bohaterkom.

Innowacyjność Project Zero 2 polega na tym, że jedynym skutecznym środkiem do eksterminacji demonów będzie… aparat fotograficzny. Za jego pomocą siostry potrafią wysysać dusze swoim wrogom, a co za tym idzie, pozbawić ich życia. Nie należy się zatem spodziewać kolejnej siekaniny, w której hektolitry krwi spływają po ekranie monitora, lecz ciekawej i nowatorskiej produkcji z iście strasznym klimatem.