Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2004, 09:34

autor: Klecha

Iniemamocni zaczynają podbijać Amerykę Północną

THQ, Pixar Animation Studios oraz Disney Interactive we wspólnej informacji prasowej poinformowały, że dwie gry związane z filmową produkcją o tym samym tytule wylądowały już na półkach sklepowych za wielką wodą.

THQ, Pixar Animation Studios oraz Disney Interactive we wspólnej informacji prasowej poinformowały, że dwie gry związane z filmową produkcją o tym samym tytule wylądowały już na półkach sklepowych za wielką wodą.

Iniemamocni zaczynają podbijać Amerykę Północną - ilustracja #1

Światowa premiera animowanego filmu stworzonego przy wykorzystaniu technik komputerowych odbędzie się już w najbliższy piątek. Za jego przygotowanie odpowiada studio Pixar znane chociażby z takich hitów jak Gdzie jest Nemo czy Potwory i Spółka. Z tej okazji przygotowano dwie gry bazujące na koncepcji kinowej produkcji. The Incredibles (czyli Iniemamocni) to trójwymiarowa platformówka, która została przygotowana z myślą o posiadaczach platform PC, Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox, GameCube Nintendo oraz Game Boy Advance. Natomiast The Incredibles: When Danger Calls (czyli Iniemamocni: Rodzinka na którą nie ma mocnych) to gra stanowiąca połączenie przygodówki i zręcznościówki. Obie gry zostaną wydane w naszym kraju wraz z polską premierą filmu która będzie miała miejsce już 19 listopada. Polski dystrybutor gry - firma CD Projekt przygotowuje ich w pełni zlokalizowane wersje dla komputerów PC. Pierwsza produkcja trafi na polski rynek także w wersji dla konsoli Sony PlayStation 2.

Iniemamocni zaczynają podbijać Amerykę Północną - ilustracja #2

 

Iniemamocni to naszpikowana humorem historia o pewnej rodzinie superbohaterów. Iniemamocni mieszkają na przedmieściach i starają się wieść spokojne i ciche życie, co nie jest łatwe, gdy posiada się supermoce. Pan Iniemamocny jest supersilny, jego żona Elastyna ma elastyczne ciało, córka Wiola może stać się niewidzialna i ma zdolność tworzenia pola magnetycznego, a syn Maks jest superszybki. Przy pierwszej nadarzającej się sposobności Iniemamocni stają do walki ze złem.

Iniemamocni zaczynają podbijać Amerykę Północną - ilustracja #3
Iniemamocni zaczynają podbijać Amerykę Północną - ilustracja #4

W pierwszej produkcji tj. The Incredibles (Iniemamocni; PC, PS2, XBOX, GCN, GBA) będziemy mogli wcielić się w każdego z bohaterów, w zależności od własnego upodobania. Wykonując szereg misji zręcznościowych, podzielonych na kolejne etapy i poziomy (łącznie jest ich osiemnaście) na ekranie zobaczymy większość postaci występujących w filmie. Niejednokrotnie natkamy się również na lokacje znane z filmu, jak również na zupełnie nowe krajobrazy, zaprojektowane specjalnie na potrzeby gry. Opracowanie graficzne będzie tu stać na najwyższym, światowym poziomie – dzieło studia Heavy Iron łudząco ma przypominać produkcję kinową. W wersji PC ścieżka dźwiękowa zostanie w całości zlokalizowana przez rodzimego wydawcę.

Iniemamocni zaczynają podbijać Amerykę Północną - ilustracja #5
Iniemamocni zaczynają podbijać Amerykę Północną - ilustracja #6

The Incredibles: When Danger Calls (Iniemamocni: Rodzinka na którą nie ma mocnych; PC) głównym tematem gry będzie wykorzystanie mocy głównych bohaterów. Na gracza będzie czekać dziesięć mini-gier w których weźmiemy udział. Każda z nich będzie wymagać maksymalnego skupienia i wykazania się szybkością, i zręcznością na miarę tytułowych Iniemamocnych. Ponadto, prócz tego w Iniemamocni: Rodzinka na którą nie ma mocnych mają czekać na nas liczne niespodzianki jak np. najlepsze fragmenty z filmu, obrazki do kolorowania, tapety i wygaszacze ekranu.